Wpis z mikrobloga

@Koksixk
Jeżeli zacząłeś grać w szachy jako dorosła osoba to nigdy nie wbijesz 2200. Tak około 1800-1900(o ile tam w ogóle dojdziesz, bo to już jest nie lada wyczyn dla kogoś kogo tata nie zaprowadził do klubu jak miał 9lvl) wyłożysz się na dynamicznym rozumienie pozycji vs statycznym. I na tym, że tam większość osób już nic nie podstawia(nie podstawia oczywistych rzeczy) trzeba albo ich zmusić grając jakieś mniej dokładne ale bardziej
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sokool no spoko tylko Ty o samych podstawach tu mówisz. Do takiego cma to może dojść każdy kwestia ile czasu zajmie, ogólnie się zgodzę, że jak zacząłem rać rok temu to nie dojdę nie wiadomo gdzie, ale na tytuł starczy. Zresztą myślę, że jakby ktoś miał pomóc gma, nieograniczone finanse i czas to i by nawet wbił tego arcymistrza. Zresztą był taki przypadek jak pogooglujesz to znajdziesz. 1800 to ja do końca
  • Odpowiedz
@Koksixk No spoko daj mi znać jak wbijesz tego CM. Bo ja to słyszałem najczęściej od streamerów szachowych, a oni żyją z tych szachów, więc nie powiedzą swoim widzom, że 90% z Was nigdy nie wbije 1 kategorii w FIDE. Także nie znam nikogo kto ma +20 lvl i wbił CM.

Faktycznie jeden gość chyba wbił tego GM koło 60, ale wyjątek potwierdza regułę nie na odwrót. Tutaj nawet nie o samą
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sokool no i ta odpowiedź już jest lepsza, dzięki, masz dużo racji, ale ja dalej uważam, że kategorie da się wbić. Jeśli kiedykolwiek się uda to dam znać
  • Odpowiedz
@Koksixk
Kategorię wbijesz spokojnie, jak będziesz dalej pracował robił zadania poczytasz jakieś książki(w sumie książki szachowe się "przepracowuje" nie czyta) przeanalizujesz sobie przegrane partie wyłapiesz błędy w ten sposób, które powtarzasz to myślę, że spokojnie III kategorię będziesz miał z tym 1800 na chess comie.
  • Odpowiedz
@Koksixk znam faceta, który zaczął grać w wieku 40 lat. Fakt nie przekroczył chyba 2000 fide, ale wbił I kategorię, jest sędzia i instruktorem szachów, uczy dzieci. Znam też faceta, który zaczal w wieku 16 lat, to też późno, jest FM. Faktycznie pewnych rzeczy nie przeskoczysz ale pojeździj po turniejach, wbijaj kategorie. GM raczej nie będziesz ale nie tylko o to chodzi.
  • Odpowiedz