Wpis z mikrobloga

@danzakuduro123: jakas definicja by sie przydala.

na moja prace i zarobki nie narzekam. Na stan portfela i konta oszczednosciowego tez nie (pomimo posiadanego kredytu hipotecznego)

Wiec moze zdefinijesz co masz na
  • Odpowiedz
  • 123
@gorzki99:

Zawsze samemu mozna zostac szefem. Zatrudniac i z czyjes wyplaty kupic samochod. Chyba nikt nikomu nie broni?


bardzo wiele rzeczy broni większości społeczeństwa i ludzkości - zaczynając od braku kapitału, przez czynniki środowiskowe - znajomości, edukacja, wykształcenie
  • Odpowiedz
zaloz firme przegrywie to pogadamy


@danzakuduro123: A po kiego grzyba? mam sie uzerac z tym calym systemem?

jak wspomnialem - ja nie zarabiam minimalnej. I nie chce mi sie uzerac z gownopracownikami co przychodza zarobic a nie pracowac.

Mi jest calkiem fajnie. Niech kto inny mi placi.
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Przynajmniej jeden komentarz ktory zacheca do wymiany pogladow.

Otoz miras nie do konca.

zaczynając od braku kapitału, przez czynniki środowiskowe - znajomości, edukacja, wykształcenie
  • Odpowiedz
@danzakuduro123: Dziwne to nierozmawianie z biedakami. Tym bardziej jak biedacy nie zwracaja sie bezposrednio. Nie nauczyles sie kultury majac swoja firme?

Schozofrenia?

mam 2 wiesci - dobra i zla.

Zla jest taka ze to nieuleczalne - dobra jest taka ze odpowiednio dobrane leki znaczaco lagodza objawy. Znajdz dobrego lekarza.
  • Odpowiedz
Zawsze samemu mozna zostac szefem. Zatrudniac i z czyjes wyplaty kupic samochod. Chyba nikt nikomu nie broni?


@gorzki99: to jakbyś napisał, że jak ktoś chce, to zawsze może się nauczyć grać na skrzypcach.
No nie, nie może, to tak nie działa.
  • Odpowiedz
  • 23
@gorzki99:

to świetnie, good for them, nie twierdzę, że to absolutnie niemożliwe, żeby założyć firmę i kosić hajs, tylko że to bardzo mało prawdopodobne i często wcale nie zależy od chęci, wytrwałości czy ciężkiej pracy tak jak się ludziom to wmawia a o szczęścia i innych czynników środowiskowych.

To tak jakbyś dołączył do gry w monopoly, gdy już większość pól będzie zajęta z wykupionymi nieruchomościami - jasne że da się wygrać ale szanse są małe i też badania, które przytoczyłem to pokazują a ty mówisz o przykładach anegdotycznych, których wartość jest żadna w porównaniu do nieubłaganej
  • Odpowiedz
Z kolei fizyk Alessandro Pluchino pokazał na modelach teorii gier, że u osób o podobnych talentach czynniki losowe bardziej wpływają na rozwój kariery niż wysiłek.

@ShadyTalezz: kilka lat temu też doszedłem do wniosku, że życie nie polega na pruciu sobie żył tylko wykorzystywaniu okazji. Wielkie umysły myślą podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to super, że ci się wiedzie ale warto spojrzeć poza czubek własnego nosa i dostrzec, że świat wcale nie działa tak, że ciężką pracą ludzie się dorabiając i przede wszystkim warto zauważyć, ze interes klasy pracodawców jest wprost przeciwny do Twojego.


@ShadyTalezz: Dziekuje.
Tylko ze ja nie uwazam sie za kogos wyjatkowego. i tu jest ta roznica. Mi sie udalo (udalo to zle okreslenie bo sam zapracowalem na to ze sie "udalo". Raz podejmujac takie a nie inne decyzje a dwa jak zaczynalem kariere zawodowa to zaczynalem z pokora. Wiedzialem ze poki nie udowodnie na co mnie stac to nie mam co sie rzucac. Zycie.) Nie jestem nikim wyjatkowym ze tylko mi sie moglo
  • Odpowiedz
Wbrew lewackim stwierdzeniem: ludzie nie byli, nie sa, i nigdy nie beda rowni. jeden jest taki a drugi inny.


@gorzki99: rzecz w tym, że większość lekarstw, które utrzymują naszą cywilizację nad powierzchnią wody, były wynalezione, opracowane, przetestowane i przygotowane do produkcji przez ludzi, którzy się na kapitalistyczne gwiazdy rocka nie nadają.
Pytanie jest, skoro wartościujemy po tym kto jak nadaje się do bycia dyrektorem, to może tracimy jako cywilizacja coś
  • Odpowiedz
  • 4
@To_ja_moze_pozamiatam: broni, patrz komentarze wyżej

@gorzki99

Tylko ze ja nie uwazam sie za kogos wyjatkowego.


nie trzeba być wyjatkowym, żeby mieć farta a może jednak jesteś wyjątkowy i tego nie widzisz. Confirmation bias działa cuda, skończ bronić kapitalistów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz