Wpis z mikrobloga

Cześć,
Kupuję segment w szeregu od dewelopera 110m, parter + piętro i zastanawiam się nad ogrzewaniem. Domyślnie przewidziane są grzejniki. W przypadku zdecydowanie się na ogrzewanie podłogowe góra + parter trzeba dopłacić 42k. Ogrzewanie będzie podpięte z pobliskiej elektrociepłowni. Jak byście to rozwiązali ? Myślałem nad wzięciem opcji z grzejnikami i przerobieniu frezowane ogrzewanie podłogowe całość około 16k. Macie jakieś doświadczenie z tego typu ogrzewaniem ? W internecie ciężko znaleźć jakąkolwiek opinie na temat jego użytkowania. Macie ewentualnie jakiś inny pomysł jak uzyskać ogrzewanie podłogowe bez przepłacania za dewelopera ?
#remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #ogrzewaniepodlogowe #ogrzewanie
  • 9
  • Odpowiedz
@Pajej: wydaje mi się że ewentualna przeróbka nie bedzie taka prosta bo do podłogówki potrzebujesz sporo niższą temperaturę niż do grzejników
  • Odpowiedz
@Pajej: masz miejsce żeby wstawić bufor? Z elektrociepłowni będzie szła wysoka temperatura, a z doświadczenia wiem że zdarza się nawet bardzo wysoka. Stąd pewnie tak wysoka kwota doplaty- 42k, bo ona uwzględnia duży bufor.
Z własnych doświadczeń na bazie budowy własnego domu wiem, że czasem lepiej zapłacić za coś kilka tysięcy więcej i mieć to zrobione od razu, niż później kombinować i rozgrzebywać pół domu tylko po to żeby oszczędzić
  • Odpowiedz
@Pajej: potrzebujesz sprzęgło hydrauliczne wstawić. I lepiej to będzie zrobić dopłacając od razu niż potem kombinować.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Jaki znowu bufor? Temperaturę się ustawia na węźle i tyle. Żadnych buforów się przy miejskim ogrzewaniu nie stosuje. To nie kocioł "na wszystko".

@ksiak: Do czego to sprzęgło, jeśli miałoby być 100% podłogówki?

@Pajej: 42k za 110m podłogówki? Kogoś chyba posrało, bo tam nie ma nic, co by w porównaniu z grzejnikami usprawiedliwiało taką dopłatę. Materiały na te dwie instalacje wyjdą podobnie, dojdzie może 2
  • Odpowiedz
@Pajej: Ja bym się spodziewał do 10-15tyś dopłaty max za 110mkw , czyli 100-150zł/mkw. Później to jest cena zaporowa tylko po to, żeby nikt z tego nie korzystał ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Wykonywanie ogrzewania w gotowej wylewce będzie raczej droższe.

Pogadaj z deweloperem, może ktoś się excelu #!$%@?ł i tyle :)
  • Odpowiedz
Do czego to sprzęgło, jeśli miałoby być 100% podłogówki?

@ksiak: ten węzeł tak naprawdę który masz powinien być już sprzęgłem bo nie możesz puścić wody z układu bezpośrednio. Co do reszty, potem będziesz miał sporo więcej pracy. Fakt, te 42k wydaje się sporo i ja bym poprosił o szczegółową rozpiskę. I jak coś nie pasuje im to pytanie czy możesz swojego hydraulika wpuścić ale wtedy może być kopanie się z
  • Odpowiedz