Wpis z mikrobloga

#pracbaza takie zwolnieni,bezrobocie nam grozi że u mnie w firmie nie ma kto pracować xD zaczynają już alkoholików zatrudniać i niestety zdarza się że nie przychodzą już po tygodniu pracy albo no potrafi raz na tydzień któryś wypaść w poniedziałek bo zachlal. W urzędzie pracy dostajesz po dwie oferty minimum od ręki, przynajmniej na #slask tak jest. #polska
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FeniFiker: problem jest ze znalezieniem konkretnych fachowców, na konkretne stanowiska. Jest trochę prawdy w tym co piszesz, że "w firmie nie ma kto pracować". U mnie też nie ma kto pracować, bo nie ma na rynku pracy operatorów maszyn, na których opiera się produkcja. Jest za dużo sprzątaczek, wszelkiej maści biurw, stróżów/dozorców, placowych (przynieś, zanieś, pozamiataj).
Musi wrócić system kształcenia, w którym większość młodych ludzi kształci się w zawodówkach i
  • Odpowiedz
u mnie w firmie nie ma kto pracować xD


@FeniFiker: u mnie to samo, ciągle mamy brak. jak kogoś zatrudnią to zwykle jest to +1 osoba do składu, a odpadają 2, ewentualnie wyjdziemy na zero XD
  • Odpowiedz
Musi wrócić system kształcenia, w którym większość młodych ludzi kształci się w zawodówkach i technikach, a tylko mały procent najzdolniejszych kończy studia.


@inko-gnito: Problem nie jest wyłącznie w zawodówkach czy technikach ale też w płacach które są często nieodpowiednie do wiedzy i odpowiedzialności jaką się ma za maszynę.
  • Odpowiedz