Wpis z mikrobloga

@Kempes: Ja nie rozumiem tego cyrku. Przecież każdy obywatel ma w systemie PESEL jakiś adres kontaktowy. Zwykle zgodny z adresem zameldowania, ale nie zawsze. Normalnemu obywatelowi ślą po prostu polecone i chyba po dwóch nieodebranych trzeci uznaje się za doręczony i potem jest ściganie / doprowadzenie. Po co te cyrki z osrajtkiem i wielkie "szukanie"? Wyczerpać drogę urzędową jak się uchyla i zgarnąć go za fraki. Nie rozumiem tego.
Już
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: To jest prawda, ale (na 90% w przypadku komisji, nie wiem jak z prokuraturą) te wezwania zostały wysłane za późno i Obajtek miał jeszcze czas na ich odebranie, bo nie były podwójnie awizowane. I dlatego jest robiony wyłącznie szum medialny a nie faktyczny - nikt Obajtka nie doprowadza, bo nie ma do tego podstaw.
  • Odpowiedz
a spróbowałbyś się nie zjawić na wezwanie prokuratury to by ci czarni przez okno wlecieli. I to w sprawach mniejszej wagi


@Grzesiok: dokładnie. Ja się nie stawiłem na sprawę w sądzie bo byłem chory jako poszkodowany/świadek w sprawie o stłuczkę, gdzie we mnie wjechano i rozchodziło się dlaczego wezwałem lawetę, bo przeciez może mogłem jechać z rozbitą lampą xD to dostałem nakaz doprowadzenia przez psiarnię na następną sprawę i pomimo
  • Odpowiedz
@Przegrywultimate: a gdzie ja napisałem o adresie zameldowania? Napisałem o adresie kontaktowym. Go ma każdy i można go swobodnie zmieniać w np. ePUAP. Większość ludzi tego nie robi i jest tożsamy z meldunkiem. Jak nie ma meldunku, to jest brany z deklaracji podatkowej. W każdym razie zawsze było tak dla zwykłego szarego obywatela, że jeżeli podał tam zły, lub nieaktualny adres, to problem był jego, nie urzędu, co jest niesprawiedliwe,
  • Odpowiedz
@KarnetNaGlony: zamkną już wsadzają ich tuzinami!!! Po wyporach do europarlamentu komisję znikną, a gawiedź będzie dymana jak dotychczas aż do kolejnych wyborów przez opozycyjną grupę trzymania się za ręce
  • Odpowiedz
I to w sprawach mniejszej wagi

dokładnie. Ja się nie stawiłem na sprawę w sądzie bo byłem chory jako poszkodowany/świadek w sprawie o stłuczkę, gdzie we mnie wjechano i rozchodziło się dlaczego wezwałem lawetę, bo przeciez może mogłem jechać z rozbitą lampą xD to dostałem nakaz doprowadzenia przez psiarnię na następną sprawę i pomimo wysłania zwolnienia od lekarza musiałem ten nakaz #!$%@? odkręcać i w sądzie i na policji, a i tak
  • Odpowiedz