Wpis z mikrobloga

Uwalenie #kredyt0procent to będzie katastrofa dla młodych rodzin chcących kupić własne mieszkanie. Ceny dostosowały się już do tego kredytu więc sporo osób utraciło zdolność z powodu znacznych wzrostów cen. Rząd powinien w takim razie tymczasowo przywrócić możliwość budowania mieszkań poniżej 20 m2 aby umożliwić zakup osobom, które nie mają zdolności na rodzinne mieszkanie (30-50 m2)

#nieruchomosci
  • 23
  • Odpowiedz
katastrofa dla młodych rodzin chcących kupić własne mieszkanie. Ceny dostosowały się już do tego kredytu


@kukold: rzeczywiście, jedyne sensowne rozwiązanie to pompować je dalej. Za 2-3 lata wystarczy przekopiować ten argument, żeby wprowadzić kolejny program pompujący ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WpiszSwojLogin to też tylko polsrodek razem z dotacja rząd powinien wywlaszczyc wszystkie domy jednorodzinne w miastach żeby deweloper mógł to zrównać z ziemią i postawić bloki. Bez tego deweloperzy nie będą mieli gdzie budować tych mieszkań

  • Odpowiedz
@kukold: te idiotyczne limity metrażu są śmieszne. Ja przykładowo chętnie bym kupił taką kawalerkę 20m2 w dobrej lokalizacji w top2. Popyt na to jest masakrycznie wysoki, zarówno ze strony inwestorów jak i najemców - wolny rynek zatem zdecydował aby takie produkty tworzyć.
  • Odpowiedz
możliwość budowania mieszkań poniżej 20 m2


@kukold: znam ludzi co mają piwnice większe XD

Rodzina 3-5 osobowa nie powinna nawet myśleć o mieszkaniu na niczym poniżej 60 metrów i 3 pokoi.
  • Odpowiedz
@kukold: Ludzie nie będą kupować bo nie mają zdolności -> develeperka nie zarabia bo nikt nie kupuje -> developerka obniża cenę, aby się nie utopić i. dzyskać zainwestowane piniądze -> ludzie uzyskują zdolność -> ludzie kupują mieszkania.

Pa jakie czary ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
  • 0
@miodeksmrodek: nikt nie ma zamiaru obniżać cen, wystarczy ograniczyć na chwilę podaż (wstrzymać budowy) i ludzie przyniosą pieniądze w zębach bo nie będzie nic do kupienia na rynku. Obniżać ceny to można na biletach do kina a nie na dobrach podstawowych które zawsze się sprzedają
  • Odpowiedz
@kukold to będzie katastrofa. Ja myślę że kredyt 0 procent to za mało. Powinno się każdemu deweloperowi co miesiąc przesyłać milion na konto tylko po to aby mu się chciało budować
  • Odpowiedz