Wpis z mikrobloga

#bieganie #lublin
Hej zaczynam przygodę z bieganiem, robię sobie co dwa dni po 5km, tylko i wyłącznie asfalt, mam fajną pustą drogę w lesie.

Myślę o inwestycji w jakieś buty, właśnie jeżeli się da to pod ten asfalt? Mam buty do biegania z Decathlon i są takie o chyba

Jakieś polecajki? Lepiej pójść do sklepu? Czy w takich sklepach pracują byle sprzedawcy czy osoby które znają się na rzeczy i rzeczywiście pomogą a nie wcisną co lepsze?
  • 7
  • Odpowiedz
@3brd jak kupowałem buty w Warszawie to zajrzałem do dwóch sklepów. W obu byłem bardzo dobrze obsłużony I widać było, że faceci mają dużą wiedzę. Tylko, że to były sklepy nastawione tylko na bieganie, więc nic dziwnego. W Lublinie w decathlonie na dziale biegowym była babka, która biegała w maratonach I też mi wybrała fajne buty, z których byłem zadowolony. Miałem jeszcze dwa podejścia jedno w olimpie I drugie chyba vivo,
  • Odpowiedz
@3brd: biegac w lesie po asfalcie? A ja glupi czasem specjalnie do lasu jezdze zeby po miekszej nawierzchni pobiegac... Szukaj promocji asics outlet, zalando, pepper. W sklepach z butami pracuja tacy sami specjalisci jak w innych sklepach
  • Odpowiedz
@3brd: idź do banku wyrób kartę kredytową a później zamów w sklepie biegacza 10 par butów.
Ewentualnie w eobuwie czy gdzie tam chcesz.
Sprzedawcy ci polecą taki jaki uważają.
Na wykopie polecą to co sami używają.
Ale co na to Twoje stopy powiedzą?
Sam musisz z nimi (stopami) ustalić( ͡
  • Odpowiedz
@3brd: ja biegam w jakiś Under Armour z promocji za jakieś 120zł, po 2 latach zrobiły się dziury to kupiłem jakiś nowszy model za podobną cenę. Nie biegałem nigdy w droższych butach niż 150zł, od lutego zrobiłem 200km i żyję
Jako że nie ma u nas w Lublinie sklepu biegowego to loteria z tą obsługą w takich sieciówkach - a z ciekawości - gdzie jest ta trasa ?
  • Odpowiedz
@3brd: przez internet większy wybór i można sprawdzić recenzje, ale trzeba pilnować rozmiaru, różne firmy trochę inaczej mierzą, te same rozmiary EU oznaczają różne długości. Więc najlepiej sprawdzać centymetry.

Filtry do szukania są np. tu: runrepeat.com

Droższe raczej będą lepsze, ale wszystkie buty sportowe trzymają parametry do ~1000 km, więc trzeba brać pod uwagę, że się zużyją.
  • Odpowiedz