Wpis z mikrobloga

Co tak winduje ceny klasycznego wesela w porównaniu do weselnego obiadu?
Impreza na 60 osób. Weselny obiad by się pewnie zamknął w okolicy 12-15tys.
Wesele pewnie z 60-80tys by wyszło.
Różnice widzę w godzinach pracy obsługi i długości wynajmu lokalu (8h zamiast 3h). Większej ilości potraw. Opłacenia DJa
O czym jeszcze zapominam, co winduje ceny?
#wesele #slub
  • 6
  • Odpowiedz
@bagi1 głównie obsługa i absurdalna ilość potraw i alko. Trzeba sporo ludzi aby to wszystko ogarnąć. Sama sala "musi się spłacić" ,często trzeba opłacić hotele i pokoje dla gości. Orkiestry potrafią brać sporo kasy. Do tego jakieś dekoracje,auta itp. każdy jak słyszy ,że to na wesele to mu się włącza mod "i tak zapłacą i myk cennik +200%. Robiłem takowe z 10 lat temu ale dalej mam flashbacki ( ͡°
  • Odpowiedz
@bagi1: ja ostatnio z różową się rozglądam to nie sądziłem, że na tym jest taka januszerka. Chcesz wnieść swój alkohol? Płacisz 20 zł od osoby. Swoje ciasto? 15 zł od osoby płacisz. Tak można by wymieniać ile tych dodatkowych opłat wychodzi.
  • Odpowiedz
@bagi1: Jak ktoś ma restaurację to ma zysk ciągle, jak ktoś ma dom weselny to ma zysk tylko jak są jakieś uroczystości. Poza tym jak masz dom weselny to często też musisz zainwestować w jakąś bazę noclegową, znów to są koszty, bo kto Ci tam przyjedzie na nocleg jak nie ma żadnej imprezy.
  • Odpowiedz
@bagi1: Jak Ci się kobieta na to zgodzi to spoko opcja. Tylko ogarnij ile osób tam chce iść, bo robienie grilla na więcej niż 20 osób to jest problem. Chociaż jak nawet kogoś do tego zatrudnisz to wyjdzie taniej niż dom weselny.
  • Odpowiedz