Wpis z mikrobloga

Kierowca innego pojazdu, podczas parkowania na parkingu pod blokiem przetarł mi błotnik. Przyznał się bez problemu do winy, spisaliśmy oświadczenie i rozeszliśmy się życząc sobie miłego dnia. I tu mam do bardziej doświadczonych w temacie stłuczek i obcierek parkingowych. Co dalej? Tzn zgłaszam się do jego ubezpieczalni, tyle wiem. Tylko jak wyglądają dalsze procedury? Chce to naprawić bezgotówkowo. Tzn niech to sobie pójdzie do aso na naprawę. Nie chce żadnej kasy i samemu bujać się po mechanikach bo nie mam na to czasu. Często pracuje nawet po 15h i nie ma szans abym jeszcze musiał coś ogarniać. Czy taka forma naprawy aut, nadal funkcjonuje z oc sprawcy? czy właśnie wpakowałem się w większe problemy niż myślałem?
no i czy jest szansa ze dostanę jakieś auto zastępcze? bo czymś muszę dojeżdżać do pracy

#motoryzacja #samochody #ubezpieczenia
  • 10
  • Odpowiedz
@ImeNs zgłoś to do swojej ubezpieczalni niech to rozliczają między sobą w trybie brs. Ja tak zrobiłem I cała procedurą papierkowa mnie ominęła. Dostałem auto zastępcze na czas naprawy i tyle.
  • Odpowiedz
@ImeNs: Niezależnie czy robisz z OC sprawcy czy ze swojego (jeśli tak się da) to szukasz warsztatu współpracującego/partnerskiego danego ubezpieczyciela. Oddajesz auto tam auto na bezgotówkową likwidację i tyle. Nie zapomnij o aucie zastępczym - przysługuje na cały czas naprawy z OC sprawcy.
O szczegóły zawsze możesz dopytać na infolinii.
  • Odpowiedz
@ImeNs: Zgłaszasz do swojej albo winnego ubezpieczalni. Jak samochód może jeździć, to auto zastępcze dostaniesz na czas naprawy. Po prostu zgłaszając powiedz, że zależy Ci na bezgotówkowej formie likwidacji szkody.
  • Odpowiedz
@ImeNs: piszesz upoważnienia itp. Warto dodagadać sprawę tak by z pod ASO wyjechać autem zastępczym z OC sprawcy. Zadzwoń na infolinię tylko jak to wygląda u ubezpieczyciela sprawcy czy oni podstawią ci auto czy masz sam wynająć i wysłać im za to imienną fakturę ( czasami jeszcze potrzeba umowę najmu auta) i zwrócą ci na wskazane konto pęgę. Czasami w samym ASO zaproponują ci zastępcze auto. Dowiedz się jeszcze jak w
  • Odpowiedz