Wpis z mikrobloga

Tl,dr: lubię góry ale boje się ekspozycji.
Da się coś z tym zrobić?

Wczoraj szedłem w górę na Śnieżnika zielonym szlakiem od strony Bielic.
Okolice Kudowy.
W pewnym momencie szedłem strumieniem.
Z góry pojawiły się panie 50+ z Czech.
Ahoj-ahoj
Wzajemne pozdrowienia i każdy idzie w swoim kierunk
Po 10 minutach wychodzę na otwartą przestrzeń no i prawie na zawał umarłem.
Lubie łazić po górach ale jak widzę "przepaść"(*) zwłaszcza po x godzinach marszu to poziom stresu osiąga umie 110 procent

Nienawidzę ekspozycji i ta przepaść(*) dla tych pań to było pikuś.
A ja musiałem się wycofać zjeść , napić i nabrać odwagii i powoli ruszyć.

Da się coś z tym zrobić?

#gory #psychologia
Slwk_1 - Tl,dr: lubię góry  ale boje się ekspozycji.
Da się coś z tym zrobić?

Wczora...

źródło: IMG_20240531_172712

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 3
@Sl_w_k_1 masz agorafobię/ akrofobię. Na zdjęcie ekspozycja jest bardzo mała. W Tatrach, nawet Zachodnich jest dużo wyższa. Idź do psychologa.
  • Odpowiedz
Tl,dr: lubię góry ale boje się ekspozycji.

Da się coś z tym zrobić?


@Sl_w_k_1: to co już robisz jest super. Więcej nie trzeba. Potrzebujes czasu, cierpliwości do siebie i powtórzeń. Wybieraj się częściej na takie wyjazd. Nie ma innej Terapi na takie "lęki". Jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym i jakbyś się do mnie z czymś takim zgłosił to bym Ci polecał to samo co już robisz.
  • Odpowiedz
masz agorafobię/ akrofobię.


@Xizor: nic o tym OP nie pisze. Lęk przed przestrzenią to nie jest prawidłowym wytłumaczeniem czym jest to zaburzenie. Profesjonaliści diagnozują go po lęk przed utratą kontroli nad swoim ciałem lub/i nie uzyskaniem pomocy w pewnych miejscach. Nie występuje samodzielnie. Jest elementem zaburzeń lęku napadowego lub\i fobi społecznej.
  • Odpowiedz
Na Śnieżniku nie ma ekspozycji a tym bardziej żadnych przepaści. Jest tylko wielki blender na szczycie
  • Odpowiedz