Wpis z mikrobloga

Życie to piramida finansowa i nie dziwi mnie, że najmłodsze pokolenia, które ogarnęły te zasady, postanowiły zakręcić kurek nieskończonego rozrostu. To po prostu nie ma prawa działać na dłuższą metę. Kto chce rodzić się i umierać niewolnikiem, robiąc przy tym kolejnych niewolników, którzy najprawdopodobniej dostaną jeszcze mniej chleba niż poprzednicy?
Od czasów wynalezienia tokarki, która rozpędziła swoimi obrotami rewolucję przemysłową mieliśmy 200 lat względnego prosperity, z czego pierwsze 100-150 lat to był czas, aby skumulować kapitał w różnych rodach, klanach, socjetach i państwach. Teraz płyniemy tylko na zasadzie rozpędzonego koła zamachowego, ale brakuje już momentu dla nowych pokoleń.
Stawki za prawo do życia tylko rosną, a bez kapitału początkowego, dobrego urodzenia, jesteś skazany na bycie niewolnikiem zobowiązań.

#przemyslenia #antynatalizm #praca #antykapitalizm
  • 34
  • Odpowiedz
  • 7
@Van-der-Ledre: Nie zapominajmy, że uśmiechnięty Tajwańczyk w skórzanej kurteczce, koszący miliony milionów dolców na rewolucji AI mówi wprost, żeby ludzie zajęli się lepiej rolnictwem. Oni już się nawet nie kryją, że marzy im się neo-feudalizm, gdzie krzemowa szlachta będzie stała ponad motłochem, który po prostu się za mało starał by być tam, gdzie oni.
  • Odpowiedz
@Iskaryota
Specjalnie pisałem o sile nabywczej a nie o zarobkach. Siła nabywcza to właśnie to co możesz kupić.
Ceny mieszkań i kredytów ostatnio solidnie #!$%@?ło ale to też nie jest nic stałego i też nie zmienia faktu że nadal ci ludzie nawet niewykształceni mają gdzie mieszkać, mają co jeść i mogą kupić samochód, AGD i wiele innych rzeczy zwiększając swój komfort życiowy.
Ich bieda polega na tym że zamiast auta z salonu
  • Odpowiedz
@Iskaryota

Nie zapominajmy, że uśmiechnięty Tajwańczyk w skórzanej kurteczce, koszący miliony milionów dolców na rewolucji AI mówi wprost, żeby ludzie zajęli się lepiej rolnictwem. Oni już się nawet nie kryją, że marzy im się neo-feudalizm, gdzie krzemowa szlachta będzie stała ponad motłochem, który po prostu się za mało starał by być tam, gdzie oni.


Specjalnie głupotę powiedział żeby media o tym pisały żeby ludzie więcej akcji kupili. Już teraz jest wiele maszyn
  • Odpowiedz
przemysłową mieliśmy 200 lat względnego prosperity, z czego pierwsze 100-150 lat to był czas, aby skumulować kapitał


@Iskaryota: jeszcze była rewolucja cyfrowa, na której wiele osób zbiło majątek.
Teraz inwestycje to właściwie gra o sumie zerowej, bo wszystkie rynki są wysycone (nie licząc krajów 3-go świata), będzie się to zawsze odbywało kosztem innych podmiotów.
  • Odpowiedz
Niewolnictwo to stan umysłu, gdzie sobie wmawiasz, że się nie da bo coś tam ;p nie nie jesteśmy równi, nie startujemy z tego samego poziomu i nigdy tak nie będzie, ale to nie znaczy, że nie można znacznie podwyższyć swojego statusu startowego o ile się ciężko pracuje.


@voldi: Ile masz lat? Tak z ciekawości pytam, bo nie wierzę, że ktoś powyżej 20 lat w takie kocopoły wierzy.
  • Odpowiedz
  • 0
@cyk21 jestem spełnionym 35 latkiem, z niezłym biznesem zbudowanym od 0 itd.
Jestem dowodem na to że wszystko co pisze o życiu i radzeniu sobie działa w praktyce bardzo dobrze 😉 od zera do wygodnego i poukładanego żyćka w 10lat.

Źle trafiłeś kolego, bardzo źle i z wiekiem i cała reszta.
Ja po prostu nie szukałem wymówek dla swojego #!$%@? tylko wziąłem się za siebie i życie.
  • Odpowiedz
@voldi: Ale wiesz, że twój jednostkowy przypadek nie zaprzecza badaniom naukowym, że zdecydowana większość ludzi będzie miała najwyżej przeciętne życie?

I rozumiesz też, że to fizycznie niemożliwe, aby prawie każdy 'wziął się za siebie' i wszedł do top?

Poza tym: przeczytaj jeszcze jeszcze raz temat OP'a, jak chcesz sobie polerować do swoich osiągnięć, to złe miejsce wybrałeś.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: jedyne rozwiązanie to "JAKAS" rewolucja, techniczna czy społeczna, która zresetuje system, wyrówna stawkę i uruchomi konkurencje o zasoby od nowa. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że twój jednostkowy przypadek nie zaprzecza badaniom naukowym, że zdecydowana większość ludzi będzie miała najwyżej przeciętne życie?


@cyk21:
Ale wiesz, że zdecydowana większość ludzi jest przeciętna, nie daje z siebie więcej niż przeciętna i zasługuje tylko na przeciętność?
rozkład normalny dział tez w tym przypadku ;)
Większość ludzi jest normlana, nie weźmie się z siebie bo nie chce bo tak wygodnie, nie podejmować nadmiernego ryzyka, nie pracuje więcej jak
  • Odpowiedz
Życie to piramida finansowa i nie dziwi mnie, że najmłodsze pokolenia, które ogarnęły te zasady, postanowiły zakręcić kurek nieskończonego rozrostu.

To się stało dzięki socjaldemokracji, oporowi społeczeństwa, a co za tym idzie ustawom i regulacjom, a nie kapitalizmowi.


@Iskaryota: Przecież to, że musisz zapieprzać na emeryturę swojego starego razem z dwoma innymi kolegami z twojego pokolenia to jest następstwo regulacji. Kontrakt społeczny jest taki, że młodsze pokolenie pracuje na starsze. System
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że zdecydowana większość ludzi jest przeciętna, nie daje z siebie więcej niż przeciętna i zasługuje tylko na przeciętność?

rozkład normalny dział tez w tym przypadku ;)

Większość ludzi jest normlana, nie weźmie się z siebie bo nie chce bo tak wygodnie, nie podejmować nadmiernego ryzyka, nie pracuje więcej jak okolice 8h, nie odkłada pieniędzy tylko wydaje na pierdoły, nie buduje przyszłości tylko żyje w teraźniejszości.


@voldi: Ale ty jesteś
  • Odpowiedz
Ale ty jesteś męczący - jeszcze, żebyś coś napisał od siebie, a nie powtarzał to co ja napisałem. Jak masz 35 lat to wypadasz jeszcze gorzej, bo masz poglądy naiwne jak nastolatek i pisanina o oczywistościach.


@cyk21: A gdzie argumenty? gdzie jakakolwiek logika, ty tak powiedziełeś i tak jest? xd
My, mówię tu w imieniu dziesiątków tyś. ludzi w tym kraju, którzy do czegoś więcej doszli pracą mamy takie poglądy, ciekawe,
  • Odpowiedz
Myślałeś kiedyś o tym? dlaczego do cholewy inni odnoszą sukcesy, ludzie ze szkolnej ławki, tacy jak ty etc. budują działalności niekiedy nawet duże firmy i obracają grubą forsą mimo, że wyszli z tego samego poziomu co każdy inny w twojej powiedzmy klasie w podstawówce? A inni skończyli jako menele, albo totalne przegrywy, bo oczywiście odbicie od średniej jest w oba kierunki, nie tylko ten pozytywny.


@voldi: Nie masz fachowej wiedzy w
  • Odpowiedz
Nie masz fachowej wiedzy w temacie, o którym się wypowiadasz, a nawet 'doradzasz' - ubóstwo, przeciętność i niezaradność są opcją domyślną dla wszystkich z kiepskim startem, pojedyncze inne przypadki pozostają wyjątkami, taką statystyczną anomalią. Zupełnie nie zrozumiałeś o czym pisze OP lub zrozumiałeś, ale chciałeś się pochwalić jaki to ty jesteś wyjątkowy i wystarczy 'tylko chcieć'.


@cyk21: wystarczy chcieć aby dojść do poziomu wolnego od pracodawców i nieźle zarabiającego(tak trochę ponad
  • Odpowiedz