Wpis z mikrobloga

Może i Huop niezbyt normalny a zainteresowania ma jeszcze dziwniejsze ale dla tej piękności "Dolores" pół polski pociągiem i jeszcze kilka kilometrów pieszo spierdotripu przebył ()

Czyli dla ogromnej Koparki Czerpakowej SRs-1800 która pracowała na odkrywce Jóźwin IIB konińskiej kopalni. Swoją karierę rozpoczęła 2010 a zakończyła we wrześniu 2023 roku.

Z bliska naprawdę robi wrażenie szczególnie na tle okolicznych pól. Piękna i potężna. Ma niby 38 m wysokości a 28 szerokości zaś na długość ma 118 m.

#wielkopolska #konin #koparka #gornictwo #przemysl #spierdotrip
sylwke3100 - Może i Huop niezbyt normalny a zainteresowania ma jeszcze dziwniejsze al...

źródło: temp_file5662185988747167060

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@sylwke3100: a matko b! Trochę natłukłeś kmów. Ja byłem w Powidzu i jeszcze się zastanawiałem, a to trzy rzuty kamieniem :)

Ciekawe czemu ona już nie pracuje. 13 lat to imho krótko.
  • Odpowiedz
  • 1
@Bumbala No a to są wartości tylko w jedną stronę.

Owszem człowiek się jeszcze pokręcił po mieście ale samo to już jest dużo. Cóż czasami trzeba się dla takiej piękności poświęcić.

@Adaslaw Może jest ale to już dobra sztuka by była.

@Bumbala Za samym Kleczewem (albo na granicy) jest jeszcze taka mała. Obok są ławeczki i miejsce z zadaszeniem.
sylwke3100 - @Bumbala No a to są wartości tylko w jedną stronę.

Owszem człowiek się ...

źródło: temp_file266237122804636086

Pobierz
  • Odpowiedz
@sylwke3100: właśnie widziałem, przecież to wyprawa na półtora dnia :) Podziwiam

Ta mała też ogromna, samochodem jednak łatwiej to objechać.

Jak będziesz jeszcze w tej okolicy to w Powidzu można obejrzeć (udając, że się nie ogląda) jakąś część transferowanego Ramsteinu, przemysłowe z zaplecza też robią wrażenie.
  • Odpowiedz