Wpis z mikrobloga

Od miesiąca mamy w #pracbaza czytniki, gdzie podbijamy się przy rozpoczęciu i zakończeniu pracy, rozpoczęciu i zakończeniu przerwy i na wyjścia prywatne (czyli na papieroska). Łącznie mamy pół godziny przerwy na 8 godzin pracy. Możemy je przeznaczyć na całkowicie na śniadanie, albo jak ktoś chce, może śniadanie mieć przez 20 minut, a resztę przeznaczyć na papierosa.
A dzisiaj dowiedziałem się, że otrzymam dodatkową premię i mam nikomu o tym nie mówić, ale nie powiedzieli za co. Ja plus parę innych osób, które jak ja również nie palą, więc wnioski łatwo wysnułem.
Teraz tylko czekać aż szambo wybije, bo wcześniej, czy później reszta się o tym dowie. A zbieranie informacji o tym kto pali, a kto nie, jest nielegalne.
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@Bpnn: Domyślam się, że otrzymamy premię za niepalenie. A przerwy każdy ma pół godziny, ale można ją przeznaczyć albo na śniadanie, albo śniadanie i wyjście do palarni w dowolnej chwili.
  • Odpowiedz
@Chrystus Brawa dla firmy za nagradzanie ludzi, którzy pracują, a nie jarają szlugi! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe czy w biurze się sprawdzi. Ja jak za czasów liceum sobie dorabiałem na jakimś magazynie to pamiętam, że firma dawała palaczom 200 zł za brak wychodzenia na fajkę (niepalący dostawali... NIC), a i tak te dymiące ułomy nie były w stanie powstrzymać się od kopcenia pod kamerą.
  • Odpowiedz
@Chrystus: i jaki interes ma w tym pracowaca, żeby niepalącym dać premię? Ogólnie to #!$%@?ć palaczy, ale to nie ma sensu, jeżeli tyle samo czasu spędzacie na przerwie.
  • Odpowiedz
nie rozumiem co masz na myśli. Dostałeś premię za niepalenie papierosów? Czy za niekorzystanie z przerwy?

@Bpnn: za efektywniejszą prace która jest skutkiem niekorzystania z przerw na dymka, co w tym do rozumienia?

@Chrystus nie wiem po co się czają. Przecież nie muszą mówić że premia jest za niepalenie, a premia za efektywniejszą prace jest w 100% legalna.
  • Odpowiedz
za efektywniejszą prace która jest skutkiem niekorzystania z przerw na dymka, co w tym do rozumienia?


@thorgoth: no dobra, ale to jest wtedy premia za niekorzystanie z przerw, a nie za niepalenie. OP twierdzi że premia jest za niepalenie. Z kontekstu zakładam, że OP przerwę wykorzystuje, ale w inny sposób.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bpnn: Dokładnie. Ale tylko to przychodzi mi na myśl, bo wszyscy co zostali wymienieni akurat nie palą. Dowiedziałem się dzisiaj pod fajrant, więc więcej pewnie dowiem się w poniedziałek.
A szef zawsze był przeciwny palaczom, ale rozumiał, że ludzie palą, więc przymykał na to oko.
  • Odpowiedz
@Chrystus: myślę, że premia jest z innego powodu, ale jeżeli jakimś cudem rzeczywiście za niepalenie, to Janusza szanuję w #!$%@?, bo palacze to podludzie.
  • Odpowiedz
OP twierdzi że premia jest za niepalenie


@Bpnn: byłoby to tak kretyńskie ze strony pracodawcy że nie jestem w stanie w to uwierzyć ¯\(ツ)/¯
To troche tak jakby pracodawca zdecydował się na premie dla tych co jedzą na śniadanie marchewkę a nie jedzą groszku
  • Odpowiedz
  • 0
@Bpnn:

OP twierdzi że premia jest za niepalenie. Z kontekstu zakładam, że OP przerwę wykorzystuje, ale w inny sposób.

Dokładnie, całą przerwę wykorzystuję na śniadanie.

@thorgoth

no dobra, ale to jest wtedy premia za niekorzystanie z przerw, a nie za niepalenie. OP twierdzi że premia jest za niepalenie. Z kontekstu zakładam, że OP przerwę wykorzystuje, ale w inny sposób.

Firma w ciągu ostatnich paru lat rozrosła się, ale i stała się
  • Odpowiedz
@Chrystus: a może to jest kwestia tego, że Ty wykorzystujesz 30 minut na raz, a podludzie idą np. 5 razy na 6 minutową przerwę. I mimo, że na przerwie spędzają tyle samo czasu, to jednak przed/po każdej przerwie człowiek jest przez chwilę mniej produktywny.
  • Odpowiedz
@Chrystus: my point is - rozumiem działanie firmy, nawet na granicy prawa w zgodzie ze swoim interesem, czyli premie za niekorzystanie z przerw.
Nie rozumiem działania na granicy prawa które nie dają firmie literalnie nic - "wszystko jedno czy chodzisz na przerwy, ważne że nie palisz".

Nie pale, nie lubie smrodziuchów ale z takiego januszeksu bym się zwolnił subito - janusz nie jest od wychowywania dorosłych ludzi. Co dalej, premia za
  • Odpowiedz
  • 1
@thorgoth:

premia za 10 pompek z rana

Gaszyn Challenge. Ale premii za to nie było.

Powodem może być także to, że na terenie całego zakładu, poza palarnią obowiązuje całkowity zakaz palenia. Częściowo z powodu łatwopalnych rzeczy, które firma produkuje, a głównie to z powodu wymogu stawianego przez ubezpieczyciela, który wymógł całkowity zakaz na całym terenie, nawet z dala od hali, gdzie może dojść do pożaru.
No i szef nigdy się nie
  • Odpowiedz