Wpis z mikrobloga

  • 0
@Carpincho: Ciekawą opcją wydaje się konstruktor czy projektant, ale właśnie zależy to w czym można znaleźć pracę w Polsce i czy jakiekolwiek są po tym zarobki. Jeśli masz porównanie jak to wypada z innymi branżami?
  • Odpowiedz
Najlepszy hajs zrobisz zostając licencjonowanym mechanikiem lotniczym. Na dobrą sprawę nie potrzebujesz do tego studiów. Konstruktor w tej branży to taka praca, że zarobisz powyżej średniej krajowej i zbytnio się nie orobisz.
  • Odpowiedz
@mikxvs: jeżeli chodzi o taki kierunek w kraju-montowni to jedyne gwiazdy jakie zobaczysz to te w oczach jak jakiś dziad leśny na uczelni wymyśli wam pytania na egzamin
jak umiesz dobrze majze i fizykę to są dużo lepsze kierunki studiów
  • Odpowiedz
@mikxvs: Z inżynierskich i podobnych to informatyka / analiza danych / matematyka. Wszystkie prowadzą do IT, gdzie z takimi skillami zarobisz. Jeśli z samej fizyki jesteś średni, ale masz rozwinięte myślenie abstrakcyjne, to tym bardziej.
Niestety, bycie inżynierem w Polsce to skazywanie się na dość słabe zarobki i gówniane dojazdy do pracy. W korpo po 2 latach od rozpoczęcia stażu dostałem więcej, niż zarobiłbym jako konstruktor po 5.
Wyjątkiem, ale
  • Odpowiedz
@mikxvs: Co do AiR, to ci tego nie powiem. Wszyscy znajomi ze studiów, którzy studiowali AiR, przekwalifikowali się z przygodami na deweloperów - natomiast wymaga to trochę farta i zazwyczaj znajomych, którzy polecą cię na staż.
Co do ludzi, którzy zostali w branży automatyki i np. uruchamiają linie produkcyjne, etc., to nie znam osobiście nikogo, więc nic ci nie powiem na temat warunków pracy lub jak ciężko się dostać.
Co
  • Odpowiedz
@mikxvs: ja skończyłem mechanikę i budowę maszyn, specjalność inżynieria lotnicza jeszcze zanim stworzyli lik. Plan zajęć i prowadzący bardzo zbliżeni, nawet ostatnio odwiedziłem swojego promotora. Jeśli chodzi o pracę po takich kierunkach to zależy czego szukasz. Mechanik lotniczy wydaje się być fajną opcją, ale jak wspomnieli koledzy, samym mechanikiem możesz być i bez studiów, studia dają możliwość dalszego rozwoju w tym kierunku i zostania inżynierem. Praca w takim wamsie we
  • Odpowiedz