Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #automat #samochody #opel
Jakie sensowne auto do ok 30-35K można kupić?
Potrzebne jest auto dla żony, w automacie, segment A/B, jak najmłodsze i plusem możliwość przyjęcia gazu.
Jak w ogóle wygląda temat automatów i w jakie powinno się celować?

Jak na razie udało mi się znaleźć Opla Corsę E, którego można złapać z ok 2017, 100K przebiegu i wolnossącym 1.4 90 koni, który dobrze znosi LPG. Skrzynia to easytronic czyli w sumie zrobotyzowany manual? Ktoś może się wypowiedzieć na jej temat?
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@Tja88: golf to segment C, a nie A/B. Dodatkowo jako konkurencję dla Corsy w roczniku ok 2017 podajesz mi wersję GTI, za którą musiałbym zapłacić dużo więcej, aby chociaż nie był #!$%@?. Dzięki
  • Odpowiedz
@stayplation: W marcu kupiłem matce cytryne c3 II-gen z ostatniego rocznika w pełnym wyposażeniu i w automacie. Bardzo ciężko było cokolwiek znaleźć w tym budżecie, ze względu na owy automat.

Segment B auto to ledwie 10% rynku. Za 30k znajdziesz 10 latki. Większość modeli ma te pieprzone zrobotyzowane skrzynie. Chyba jakaś wersja silnikowa corsy miała zwykły automat i owy c3. Corsy nie mogłem znaleźć z hydrokinetykiem. Padło na c3 bo
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod: własnie dużo widzę polecajek tej cytryny i muszę się zagłębić w temat. Niestety tak jak piszesz, jest dosyć mało na rynku w takim budżecie. Te zrobotyzowane skrzynie mnie jakoś odpychają, a z tego powodu ta corsa mnie nie przekonuje i odpada choćby typowo damski fiat 500. Zobaczymy jak po wstępnym rozeznaniu się wyjdą jakiekolwiek oględziny na żywo, bo może faktycznie wyjść tak, że lepiej będzie dozbierać, albo przekonać żonę,
  • Odpowiedz
  • 0
@XailonOZ: do tej pory kompletnie omijałem to w poszukiwaniach, dla mnie lekka egzotyka, nigdy nie miałęm styczności z mitsubishi. Teraz widzę, że popełniłem błąd, nie wiedziałem, że tam siedzi CVT i, że jest to tak konkurencyjne cenowo. Masz może jakieś opinie z pierwszej ręki na temat tego auta? Jakie silniki polecane itp?
  • Odpowiedz
@stayplation: Tylko ta cytryna 2 gen ma automat chyba tylko w 1.6 benzynie. Jest to bardzo stary silnik i skrzynia. Ledwie 4 biegi i kompletnie nie czuć tych 120 koni. Cytryna zastąpiła puga 206 z tym samym silnikiem w manualu i różnica w dynamice jest odczuwalna. Niestety pali dużo :/

Komfort jest dużo lepszy, też z racji tego że pug był sztywno zawieszony, a cytryna pływa i lekko się prowadzi
  • Odpowiedz
@stayplation: Samochód jest konstrukcyjnie stary (jak wszystkie Mitsubishi) ale to może być zaleta. Po drodze były chyba 2 liftingi (głównie zewnętrzne), więc to od budżetu zależy który wybierzesz. Motor do wyboru 3-cylindrowe 1.0 lub 1.2. Oba na wtrysku pośrednim, więc można wsadzić LPG, chociaż zużycie benzyny jest śmieszne. Zmienne fazy rozrządu MIVEC (działanie podobnie jak w Hondzie). Skrzynia CVT lub manual (w którym z 2 na 3 można wrzucić powyżej
  • Odpowiedz
  • 0
@XailonOZ: dobrego mechanika mam, z blacharzami za to same złe wspomnienia. Hitem było wspawanie nowego progu i zostawienie dziury w podłodze tuż obok. Dzięki za rady, strasznie mnie to auto zaciekawiło ;)
  • Odpowiedz
@stayplation:

Skrzynia to easytronic czyli w sumie zrobotyzowany manual? Ktoś może się wypowiedzieć na jej temat?

Dokładnie... Sama skrzynia to manual 5 biegowy, sprzęgło jest zastąpione automatyczną przekładnia. Czyli tak jakbyś miał manuala, ale ktoś za ciebie zmieniał biegi. Przypomina automat, chociaż do prawdziwego automatu daleko.
Nie wypowiem się o komforcie użytkowania, bo nigdy nie jeździłem. Niektórzy sobie chwalą, ale ogólnie opinie średnie.
Jeżeli zacznie się psuć, jest mało fachowców
  • Odpowiedz