Wpis z mikrobloga

Moja siostra od 14 lat siedzi w domu z dziećmi i nie pracuje. Przez kilka miesięcy podrzucałam jej teksty motywacyjne, żeby poszła na rozmowę o pracę. W końcu poszła, ale okazało się, że to jakieś oszustwo (chcieli pracownika na czarno). Odmówiła i teraz mówi, że poczeka na jakąś inną okazję. Nie rozumiem, na co ona czeka, skoro jej głównym strachem jest to, że ma 30+ lat i brak doświadczenia zawodowego. Powinna szukać aż znajdzie. Mam dość słuchania bzdur o przeznaczeniu i wszechświecie. Wygląda na to, że nie będzie pracować, dopóki życie jej nie zmusi. Na razie jest finansowana przez męża, z którym jest w separacji, mieszka w innym kraju i tylko wysyła jej pieniądze. Najgorsze jest to, że ciągle spamuje mnie ofertami pracy, do których chciałaby aplikować. Ekscytuje mnie, próbuję ją zmotywować, a ona w końcu to porzuca. Niedługo skończę tylko umieszczając reakcję emote na jej teksty.

#rodzina #praca #logikarozowychpaskow
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyNalesnik To nie tak, że ja zaproponowałam jej zacząć pracować. Zaczęła spamować mnie ofertami pracy i tekstami w stylu "fajnie byłoby zarabiać pieniądze, ale boję się, że jestem zbyt niedoświadczona itp.", a ja próbowałam ją wesprzeć, mówiąc, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć i powinna spróbować. Ale to wszystko na próżno.
  • Odpowiedz
Ale to wszystko na próżno


@ladylurkini: witamy w świecie mężczyzn, gdzie chcesz pomóc kobiecie, a ona chce pocieszenia, a nie rzeczywistego rozwiązania problemu
  • Odpowiedz
@ladylurkini: to może zamiast przeglądania ofert niech sobie ogarnie porządne cv i zastanowi się w czym jest dobra. Ważne żeby znać swoją wartość, bo nieodpisywanie i odrzucenia potrafią być dość dołujące, więc nawet jeśli zacznie to może się łatwo zniechęcić.
  • Odpowiedz
@ladylurkini: Trzeba miec doswiadczenie zeby dostac prace. Trzeba miec prace zeby dostac doswiadczenie. A prawda jest taka, ze o ile to nie jest jakies specjalistyczne to w 80% cie przyucza do zawodu na samym poczatku zatrudnienia.
  • Odpowiedz