Wpis z mikrobloga

Zarówno prawica, jak i lewica mnie w pewnym sense irytują, ale z różnych powodów. Przekaz prawicowy jest zwykle prymitywny i odwołujący się do najniższych instynktów, oraz emocji jak strach. Poczucie zagrożenia musi być stale podtrzymane więc ciągle jest powtarzana narracja o żydach, masonach, ideologi lgbt, marksistach kulturowych, imigrantach, sieci 5g czy szczepionkach. Przekaz musi być też prosty dla przeciętnego zjadacza chleba więc bazuje chłopskim rozumie.

Współczesna lewica natomiast ma obecnie tendencje do ciągłego umoralniania i wiecznego grania na uczuciach współczucia i empatii dla pokrzywdzonych mniejszości. Z tego względu na lewicy możemy z jednej strony często spotykać się z krzykami moralnego oburzenia i wzywaniami do cancelowania, a z drugiej słyszy się także ciągłe ubolewanie nad biednym losem imigrantów czy osób LGBT. Lewica jednak zachowuje przy tym to intelektualne i moralne poczucie wyższości nad prawicą, które nie ma żadnego uzasadnienia w praktyce.

Żadna ze stron nie jest w tym przypadku zdolna do tworzenia racjonalnego dyskursu który nie opierałby się na emocjach. Obie strony tez nie są zdolne do sensownej debaty i wymiany myśli w ramach forum publicznego. Jak bowiem można podjąć dyskusje gdy jedna strona ma drugą za komunistów chcących zniszczyć zachód, a druga ma pierwszą za faszystów chcących zaprowadzić zamordyzm.

Może więc nastał czas by wyjść poza dogmat lewicy i prawicy i skierować uwagę na inne opcje polityczne.

#revoltagainsthemodernworld #antykapitalizm #polityka #4konserwy #neuropa #bekazprawakow #bekazlewactwa
Al-3_x - Zarówno prawica, jak i lewica mnie w pewnym sense irytują, ale z różnych pow...

źródło: uiuhuh

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszystko i tak jest gowno warte. Odrzucam calosc tego śmietnika. Nie ma sensu ani się kłócić, ani nikogo do niczego przekonywać, dla mnie kibice wszystkich partii nie różnią się między sobą kompletnie niczym. Kolorkami koszulek tylko, bo poziom jadu jest wszędzie równy. Joł
  • Odpowiedz
Żadna ze stron nie jest w tym przypadku zdolna do tworzenia racjonalnego dyskursu który nie opierałby się na emocjach.


@Al-3_x: żyjemy w d***kracji, a większość jest głupsza niż mądrzejsza więc przekaz musi być prosty i emocjonalny bo tacy ludzie (albo raczej: tłumy) mają władzę w państwie.

Stąd taka ilość tępej propagandy.
  • Odpowiedz
@Al-3_x: czyli "nie mam własnych poglądów, ale jestem lepszy od wszystkich innych". Sam podział na prawice i lewice pokazuje twój stopień ograniczenia. Partie w Polsce można porównywać na wielu płaszczyznach i przez ten pryzmat rozumieć dlaczego formułują przekaz w taki a nie inny sposób. Na przykład PiS to populiści i narodowcy, a PO i dobudówki to zdrajcy, którzy kierują przekaz do ludzi którzy nienawidzą faktu, że znają język polski.
  • Odpowiedz