Wpis z mikrobloga

Którą grę na ps5 byście wybrali, Alan Wake 2 czy Baldurs Gate 3? Wiem, że obie gry to całkiem inny gatunek i różnią się praktycznie wszystkim, żeby nie było, oglądałem gameplye, czytałem recenzje ale nie mogę się zdecydować, niby AW ma jakieś nowe mechaniki jak się gra tą babką ale podobno i tak po czasie wkrada się monotonnia jak w pierwszej części, dlatego tu patrzę bardziej na fabułę i klimat. BG3 kusi mnie bo ma dużo możliwości, mechanik no i ogólnie świetnie się prezentuje ale nie wiem czy podołam tym wszystkim statystykom i czy nie będzie to dla mnie za trudne jak na grę z walką turową, zawsze grywałem raczej w RPG akcji typu: Tes, kcd,gothic, wiedzmin. Chętnie poczytam wasze opinie.
#gry #ps5 #alanwake2 #bg3 #baldursgate3 #baldursgate #alanwake #playstation
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pontiffsulyvahn: Jakbyś miał PCta to byś nie miał problemu z wyborem. Tanio kupujesz obie albo ja wypróbowania "pożyczasz" spokojnie pirata i kupujesz, którą chcesz. Trailery oszukują, oceny i recenzje na stronach oszukują to ja też mogę oszukać i pobrać do sprawdzenia zanim kupię. Proste i skuteczne.
  • Odpowiedz
@Aerthevizzt: No właśnie ja spodziewałem się tragedii, bo nigdy wcześniej nie grałem w podobną grę na padzie, a tu było miłe zaskoczenie, bo w ogóle mnie nie bolało przejście z klawiatury i myszki. Tak z ciekawości - co wg. Ciebie jest w tym sterowaniu takiego koszmarnego?
  • Odpowiedz
@nie_lubie_tolkiena: Xboxa dostałem w marcu na urodziny i BG3 to w zasadzie pierwsza ogrywana gra, więc moje odczucia są dość subiektywne, ale ciężko było się przyzwyczaić do nieustannego majtania gałkami, żeby zrobić przegląd ekwipunku poszczególnych postać lub dziennika albo rozstawienie drużyny, podczas gdy na PC takie rzeczy rozwiązałoby scrollowanie i pojedyncze kliknięcia.
  • Odpowiedz
@pontiffsulyvahn: nie grałem w AW, ale jeżeli widziałeś bg3 na gameplaych i jedyna wątpliwością jest to czy sobie poradzisz to bierz śmiało! Początkowo na normalnym, nie mając doświadczenia z turowkami, gdzieniegdzie możesz się wyłożyć. Można wrócić po jakimś czasie do danej walki lub zmienić strategie, ale później, jak już będziesz ogarniał drużynę i wbijesz poziom/zdobędziesz legendarne eq to gra staje się łatwiejsza
  • Odpowiedz