Wpis z mikrobloga

Jest tu może jakiś weterynarz albo ktoś z doświadczeniem w psich chorobach skóry? Mam pytanie dotyczące zmiany na skórze głowy wyzla weimarskiego. Zmiana pojawiła się jakieś dwa tygodnie temu, od tego czasu nieco urosła, obecnie ma kilka mm średnicy i może 2-3 wysokości. Jest na skórze, twarda, ruchoma. Wet stwierdził z 90% pewnością, że to odczyn po kleszczu lub brodawka. Dał steryd. Po kilku podaniach zero zmiany, a może nawet jest ciut większa.
Suka ma jeszcze jakiś stan zapalny na tylnim udzie, pokrzywę i na to ten sam steryd.
Suka ma 5 lat. Zastanawiam się czy to może być mastocytoma czy faktycznie z kleszcza, którego miała w tym miejscu ale jakieś 4-5 tygodni temu.
Czekać? Szukać konsultacji u innego weta?

#weterynaria #psy
KrolWlosowzNosa - Jest tu może jakiś weterynarz albo ktoś z doświadczeniem w psich ch...

źródło: IMG_20240529_163354

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@adrian-go: witaj. No nic się nie zmiania, od czasu wpisu nie rośnie, nie maleje. Steryd odstawiłem po tygodniu, bo zmiany na skórze żadnej, a tylko pies zaczął robić rzadkie kupy, co się nigdy wcześniej nie zdarzyło.
Myślę, że to odczyn po kleszczu. Moje psy miały ich masę, niektóre całe życie,. Tutaj wygląda nieco inaczej, bo skóra bardzo cienka i przy samej kości.
  • Odpowiedz