Wpis z mikrobloga

Dostałem kamieniem w szybę na drodze. Pojawiło się kilku cm pęknięcie. Byłem pewien że mam wykupione ubezpieczenie szyb, okazało się że jednak nie. Macie jakieś pomysły w jaki sposób można załatwić sprawę tak żeby nie tracić zniżek AC?
#samochody
#motoryzacja
#ubezpieczenia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem pewien że mam wykupione ubezpieczenie szyb, okazało się że jednak nie. Macie jakieś pomysły w jaki sposób można załatwić sprawę tak żeby nie tracić zniżek AC?


@Cortezfugi: skoro nie masz dodatkowego ubezpieczenia szyb to pozostaje zlikwidować szkodę z OC sprawcy (jeśli masz jakiś dowód na to spod którego auta kamień podskoczył, ale łatwo nie będzie), albo swojego AC (o ile w zakresie masz szyby, bo widziałem już różne tanie
  • Odpowiedz
@Cortezfugi: a gdzie masz to ubezpieczenie szyb? Czy jest tam jako assistance czy AC?

Bo np. w PZU mam (choć podobno się zmieniło ~3 miesiące po tym jak zawarlem umowe kek) że i tak idzie z AC, po prostu PZU nie liczy za to zwyżek. Ale za to wszystkie inne firmy już widzą to jako normalną szkodę.

Generalnie jest też takie coś jak ochrona zniżek i pierwsza szkoda nie powoduje
  • Odpowiedz
@assninja ochrona zniżek działa dokładnie tak jak opisałeś szyby... Szkoda jest raportowana ale ta firma jej nie liczy.

@trzaichlac69 to jest przestępstwo ubezpieczeniowe... Równie dobrze możesz mu polecić kradzież nowej szyby...
  • Odpowiedz