Wpis z mikrobloga

TL;DR zostałem bez kasku
Na początku sezonu( jeszcze w lutym) zorientowałem się, że moje zapięcie kasku nie działa poprawnie i brakuje tam sprężynki (mikrometryczne zapięcie). Odezwałem się do HJC Polska z pytaniem czy są w stanie mi pomóc. Brak odpowiedzi.
Napisałem do HJC EUROPE, odpisali, abym szukał pomocy u sprzedawcy i pomogą rozwiązać problem.

Sklep 4ride wyraził chęć pomocy, a HJC nawet zaproponowało te kask testowy, który finalnie odmówiłem.
Zawiozłem kask do sklepu przed końcem marca. Kilka razy dzwoniłem do sklepu, bo lubi im się zapominać nawet o bieżących zamówieniach internetowych.
Z informacji jakie udało sie pozyskać przez 2 miesiące to fakt, że kask jest w naprawie, ale nie wiedzą kiedy go odzyskam.
Naprawiłbym to sam, gdyby wysłali mi małą sprężynkę, ale rozumiem ich troskę o bezpieczeństwo Klienta (nie ma miejsca na pomyłkę).

Sklep 4ride nie dał mi żadnego dokumentu, że zostawiłem im swój kask. Do HJC Polska nie idzie się dodzwonić, bo nie wiadomo kto jest teraz autoryzowanym dystrybutorem (skasowali w międzyczasie swoje konta na FB i IG). Za chwile czerwiec, a ja zostałem bez kasku i rozmyślam kupno nowego ()(starego modelu)

Bo w styczniu kupiłem sobie nową szybę do tego kasku (hjc i70)
#motocykle

Jak żyć?
  • 27
  • Odpowiedz
@Crea: nie opisales czy kask testowy ma byc na stale czy na chwile, bo to dosc wazne, ale idac dalej tym tokiem to przekladasz tylko wysciolke jak sie brzydzisz ze ktos inny jezdzil i masz jak nowy, na wlasne zyczenie problem sobie zrobiles a ze nie dostales kwitu od 4ride to juz inna kwestia, powinni spisac caly protokol, idz do sklepu i zadaj wyjasnien, po takim czasie przysluguja Ci rozne
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@programista3k: literówka - przepraszam. @paczelok nie pasuje mi, zawsze coś mnie uwierało. @vaneck masz rację @xede na testy miałem dostać RPHA71, ale brzydzę się po kimś zakładać kasku na chwilę, a co dopiero na parę miesięcy.
  • Odpowiedz
@tagan: wszystko, jakość wykonania słaba (tandeta), szyba która się zamyka sama od pędu wiatru, głośność. Jak ktoś to poleca, to chyba innego kasku nie miał nigdy na głowie. 50kmh w HJC to jak 120 w Arai/Shoei, szyba sama odpada jak się gazu doda?? gorsze materiały w środku, cały kask zrobiony jest z gównoplastiku, który się gnie w rękach.

Nie dziwie się, że ludzie płaczą, że trzeba szybki, albo interkomów nie
  • Odpowiedz
@wiktorbo: Chyba tabletek nie wziąłeś:D To jest normalny kask i to całkiem porządnie wykonany, wszystko to co piszesz to jakieś farmazony. Zrobiłem w nim kilka tysięcy kliometrów, podobnie jak w poprzednim modelu RPHA 70 I testowałem przez ostatnie dwa lata chyba większość kasków jakie są na rynku łącznie z topowymi i tak naprawdę jedyne co się liczy to dopasowanie do głowy, reszta to kosmetyka, nie ma żadnych drastycznych różnic w
  • Odpowiedz
@apeee: na Araiu można stanąć i się nie ugnie, Shoei już jest półkę niżej bo pracuje, HJC jest po prostu tandetny.
Widać zwłaszcza przy wkładaniu, gdzie po prostu można go rozszerzyć i cała skorupa pracuje.
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.