Wpis z mikrobloga

Panowie elektronicy, czy może ktoś z Was polecić precyzyjną ściągaczkę do izolacji, radzącą sobie z kynarem, ale tym prawdziwym, w teflonie?
Mam spory zapas takiego kynaru jakości profi, używam często, bo fajny, ale ściąganie z niego izolacji to jest mordęga, niestety jedyna skuteczna metoda, jakiej używam, to obcinanie tego naokoło skalpelem, co nie zawsze jest wygodnie. Wszelkie posiadane ściągaczki, łącznie z Jokari ze zdjęcia nie dają rady.
Jarek_P - Panowie elektronicy, czy może ktoś z Was polecić precyzyjną ściągaczkę do i...

źródło: Jokari-T40025-30088501-01

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Musisz mieć coś co natnie izolację dookoła, do małej ilości działa u mnie taka haupa https://epstryk.pl/images/files/fotom/-/product-5879/szczypce-do-recznego-odizolowywania-haupa-210620.jpg?ts=1680035562
ale przekrój musi być taki jak ostrze i jest jakiś tam kłopot z każdorazowym dopasowaniem do odpowiedniego otworu.
Alternatywą są czołowe regulowane ale jeszcze nie kupiłem takiego, którego bym polecił.
wedrowycz - @Jarek_P: Musisz mieć coś co natnie izolację dookoła, do małej ilości dzi...

źródło: szczypce-do-recznego-odizolowywania-haupa-210620

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
do małej ilości działa u mnie taka haupa


@wedrowycz: tylko kurcze, tam według zdjęcia najmniejsze oczko ma 0,6mm, a w moim kynarze żyła ma 0,2mm, a 0,6mm to ma całość łącznie z izolacją.

@1iostatni jak wyżej. Te czołowe, co polecasz znalazłem, dedykowane do drucików 6 →
  • Odpowiedz
  • 0
Dobra, temat do zamknięcia. Poszukałem googlem, czy ktoś już nie miał podobnej zagwozdki i znalazłem cały wątek na elektrodzie. Sposobów tamże było kilka, ale jeden sprawdzony od ręki okazał się być znakomity: po prostu lutownica. Niby teflonowa izolacja, nie topi się, ale najwyraźniej w miejscu podgrzania jakoś mięknie, wystarczy docisnąć grotem i pociągnąć, schodzi jak złoto.
  • Odpowiedz