Wpis z mikrobloga

#webdev #hosting #www #stronywww #pytaniedoeksperta
Mirki jest taka sytuacja.
Mam konto hostingowe a na nim dość sporo stron.
Jakieś 10 lat temu właściciel pewnej firmy poprosił mnie o zrobienie strony. Ze względu na to, że mi ufa i ma nadmiar obowiązków, poprosił aby całość była na mnie bo on tego nie dopilnuje. Zgodziłem się i wszystko fajnie działało przez lata.
Jakiś czas temu firmę przejął jego syn. Z synem już niestety miałem kosę na dzień dobry ze względu na brak płatności za usługę zrobienia nowych zdjęć na stronę, ale to nieważne. Po prostu nam nie szła współpraca z synem i jego pracownicą- prawą ręką.
Dziś zadzwonił do mnie facet z jakiejś firmy z drugiego końca Polski i poprosił o dostęp bo chciałby zrobić tę stronę na nowo.
I teraz pytanie- jak go wpuścić?
Zrobić cesję samej domeny?
Do całego cPanelu go nie wpuszczę bo mam tam więcej stron. Da się jakoś zrobić go jako użytkownika tylko do tej strony i bazy sql?
Hosting nadal może być u mnie? Ten nowy autor nie bardzo chce to brać na siebie, chce tylko wbić postawić stronkę i nic więcej.
Chciałbym to zrobić tak żeby nie było przerw w odwiedzinach strony.
Co radzicie?
Hosting na WebD
  • 14
  • Odpowiedz
@kidi1: cesja domeny i dostęp do panelu admina wyłącznie CMSa, bez dostępu do serwera. Jak będą chcieć coś więcej, to za dodatkową opłatą możesz wysłać backup samej strony.
Z takimi trzeba króciutko. Wisi kasę, to niech teraz kombinuje.
  • Odpowiedz
@kidi1: Po pierwsze, czy ktoś cię informował, że administracje stroną przejmuje inna firma? Jeśli nie, to nic nie wysyłaj. Jeśli tak, poproś o taką informację na piśmie. Jeśli miałeś już problemy z tą osobą, to oddaj wszystko i daj sobie spokój z dalszą współpracą.
  • Odpowiedz
@kidi1: to niech stawia u siebie. Co Ty masz do jego przyszłych planów? Macie w ogóle jakąkolwiek umowę na hostowanie strony i płaci Ci za to?
  • Odpowiedz
  • 0
Co Ty masz do jego przyszłych planów?


@goferek: Jakich planów? Czyich? Ktoś chce komuś zrobić nową stronę i zostawia mi wolną rękę. Na razie planuję żeby zrobił ją u siebie i mu tylko domenę oddam jak skończy żeby sobie podpiął, ale pytam czy jest jakieś inne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@kidi1: Weź na piśmie informację od firmy, że ten nowy wykonawca strony jest upoważniony i przekaż mu domenę LUB przekaż dostęp do domeny firmie i niech oni sobie ją przekażą dalej komu chcą. Ale nie rób tego na gębę.

Jak już przekażesz domenę, to poinformuj że strona u Ciebie zostanie zdjęta za X dni i nara. Za przekazanie domeny oczywiście wystaw fakturę. Płatna z góry.

Hosting nadal może być u mnie? Ten nowy autor nie bardzo chce to brać na siebie, chce tylko wbić postawić stronkę i nic
  • Odpowiedz
  • 0
Płacą Ci za to, czy prowadzisz działalność charytatywną?


@BennyLava: Oczywiście, że mi za to płacą. Domena i hosting u mnie to dochód pasywny. Nowa firma nie chce za bardzo mieć tego u siebie, więc może to być u mnie jak do tej pory, ale nie mam ciśnienia na to jakoś specjalnie. Oni chcą tylko zrobić stronę na nowo.
  • Odpowiedz
  • 1
Niech opłaci cesję domeny, Ty wywalasz pliki z FTP i się rozchodzicie


@odysjestem: No i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. Niech chłop robi stronę na swoim serwerze a jak skończy to mu oddam domenę i po sprawie.
  • Odpowiedz
@kidi1: Tak najlepiej. Już teraz widać, że się nie układa współpraca, a potem będzie tak, że ta firma trzecia zrobi stronę i albo zrobi to porządnie albo na #!$%@?, a jak zrobi to na #!$%@? to potem będzie spychologia mailowa, że coś nie działa, ale to wina administratora serwera, a nie developera i tak w koło macieju.
  • Odpowiedz