Wpis z mikrobloga

@Crusader_Universalis: czy ja wiem czy taka nieunikniona? Skoro Rosja nie jest w stanie sobie poradzić z Ukrainą, to jak ma sobie poradzić z NATO, które przewyższa Rosję gospodarczo i militarnie wielokrotnie? Chyba że to są naprawdę szachy 5D w wykonaniu Rosji że udają nieudolnych by obniżyć czujność a w ukryciu dysponują gwiezdnymi niszczycielami i kosmicznymi marines.
  • Odpowiedz
@Crusader_Universalis: jesteśmy na etapie "wierzymy że Ukraina ogarnie to jakoś przy użyciu naszego sprzętu". Wysyłać wojska jako takiego tam nie będziemy (w najbliższym czasie) , ale oficjalnych szkoleniowców już pewnie tak. Niektóre państwa zachodu groziły rosji interwencją jeśli posypie się front albo pójdą na Kijów znowu, ale czas na sprawdzenie tego ewentualnego blefu dopiero nadejdzie. Myślę, że w końcu, na pewnym etapie jakaś koalicja państw zachodnich wyśle tam wojsko, chociażby do
  • Odpowiedz
@Szarmancki-Los: Zaatakowali Ukrainę, do czego nie byli przygotowani, teraz mają sprawdzone w boju jednostki i resztę - na przemiał. Kilkadziesiąt % z PKB wydają na zbrojenia. Z jakiegoś powodu to robią. Zachód gra na czas, życiem Ukraińców. Trudno mi uwierzyć, że dogrywki nie będzie.
  • Odpowiedz
@Crusader_Universalis: gówno będzie nie konfrontacja z Rosją. ZSRR mimo że potężniejsze niż dzisiejsza Rosja miało osrane nachy przed zachodem. Będzie tak, notuj. Trump dochodzi do władzy już dawno dogadany z Putinem, że małpa bierze sobie zajete terytoria i osiedla tam swoje kazirodcze mongoloidy i kończy ten teatrzyk świrowania drugiej armii świata a w Rosji panuje radość bo wielkie imperium zwyciężyło z nazizmem i powiększyło się o nowe terytoria. Kto miał zarobić
  • Odpowiedz
@Crusader_Universalis: moim zdaniem to samo USA jest w stanie ich rozjechać w maks kilka tygodni, doświadczenia walk w wielu regionach, przemyślana logistyka i znaczna przewaga technologiczna, i pewnie Rosjanie dobrze sobie z tego zdają sprawę i nie odważą się rzucić na Zachód. No ale to są moje przypuszczenia, a zdarzyć się może wszystko więc też zupełnie tego nie wykluczam.
  • Odpowiedz
@Crusader_Universalis: pytanie czy rzeczywiście skończy? Z tego co pamiętam to też mówił o krajach które nie wydają pewnego poziomu na armię, np Niemcy a Rosjanie żeby dostać się do Niemiec muszą jednak przejść przez nas, a wątpię byśmy się ot tak zgodzili. W każdym razie możemy sobie tutaj tak gdybać, bo nie wiemy co się będzie działo na świecie za rok czy dwa. Pożyjemy, zobaczymy.
  • Odpowiedz
Gdyby Ameryczka chciała, to by dozbroiła porządnie Ukrainę. To nieeskalowanie, to dym w oczy.


@Crusader_Universalis: nie powtarzaj po ruskiej propagandzie. USA mają przynajmniej kilka miejsc na świecie do pilnowania i wiszący w powietrzu konflikt z Chinami. Jako najsilniejsze militarnie państwo na świecie wysłali na Ukrainę już górę sprzętu i amunicji, ale nie mogą obniżać swojego potencjału. Poza tym poparcie dla zbrojenia Ukrainy w USA nie jest tak wysokie jak u nas.
  • Odpowiedz