Wpis z mikrobloga

@moll: Wojowniczka, Król (królowa), Czarodziejka i Kochanka właśnie - żeńskie formy dość sławnej w XX wieku książki ludzi zajmującymi się psychologią Jungowską.
  • Odpowiedz
a nie ma racji? Są kobiety, które się pragnie ale nie człowiek nie chce z nimi tworzyć rodziny. Nie znaczy to, że musi byc puszczalska


@matiJ: Jedno może być konsekwencją drugiego. Jeśli jakaś kobieta spotyka się tylko z pustymi facetami, którym chodzi jedynie o przygodny seks, to konsekwencją tego może być to, że normalni mężczyźni nawet na nią nie patrzą.
  • Odpowiedz
@matiJ: Tak, ale sam wygląd może dużo zdradzać, jeśli przesadza z makijażem itd. może to oznaczać, że jej głównym atutem jest wygląd, a to nie wróży nic dobrego, oczywiście to nie jest reguła.
  • Odpowiedz
@motonita myślałam że kobiety się im mocniej malują tym bardziej to świadczy o ich kompleksach na temat wyglądu a nie myśleniu że ich głównym atutem jest wygląd XD raczej jak uważają się za piękne to malują się mniej/wcale lub bardziej naturalnie a nie tak by zmieniać kształt nosa czy twarzy makijażem itp.
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Niektóre może tak, ale część ładnych maluje się za mocno i wygląda to po prostu źle, do tego jakieś przeginanie z solarium itd. Poza tym określenie "nawet na nie nie patrzą" było skrótem myślowym. Bo o ile po samym wyglądzie można nie rozpoznać co dana kobieta sobą reprezentuje, to podczas rozmowy już tak, jeśli hobby to "standardowe" podróże i netflix, to wiadomo z kim mamy do czynienia.
  • Odpowiedz
@motonita ale to że Ty uważasz jakąś kobietę za ładna wcale nie znaczy że ona siebie uważa za ladna. Makijaż ma podkreślać urodę a jak któraś mocno zmienia swój wygląd np. zmienia kolor skóry solarium czy wybiela/przyciemnua się podkładem, albo konkuruje makijażem kształt twarzy czy nosa co powoduje że totalnie zmienia wyglad od tego jaka jest bez tego wszystkiego to raczej znak że ma mega kompleksy na temat wyglądu i to
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Takie coś brzmi już jak jakieś zaburzenia psychiczne typu anoreksja, gdzie danej osobie wydaje się, ze jest za gruba i dąży przez to do utraty wagi. Jeśli ta fiksacja na temat własnego wyglądu kończy się tylko na kosmetykach, to jeszcze nie ma tragedii, gorzej jak taka osoba uważa, że musi sobie robić operacje plastyczne, a te mogą się wiązać z powikłaniami itd. Jednak skoro ktoś chce tak robić, to
  • Odpowiedz
@motonita większość kobiet ma kompleksy na temat wyglądu i ukrywa różne mankamenty urody XD to jest codzienność a i tak Ci ktoś powie że źle wyglądasz albo coś. Ja kiedyś przyszłam na jakieś spotkanie z osobami z biznesu w mojej firmie i się nie umalowałam i nie byłam wystrojona jak na rozmowę o pracę (ciemne jeansy, T-shirt i marynarka, a oni w garniturach i spinki z mankietach) to padł komentarz że
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: Te kompleksy u tej części kobiet, które mają intagramy itd. jest chyba trochę na wyrost, bo jest grupa facetów, która tak słodzi każdej. Co do operacji plastycznych, to wiadomo, że czasem odmieniają życie danej osoby, ale np. takie operacje gdy kobieta normalnym biustem chce mieć kilka rozmiarów większy, to jest to często głupie ryzykowanie i oznacza płytkie myślenie.
  • Odpowiedz
@motonita z tym co do kobiet na instagramie to się zgodzę. To bardziej chęć atencji chyba niz kompleksy. Ogólnie dużo kobiet ma kompleksy. Nawet bym powiedziała że nie znam kobiety która by takowych nie miała. Niestety za duży nacisk jest na kobiety by młodo i pięknie wyglądały, a tekst że kobieta po 30tce jest stara też potrafi dużo kobiet pogrążać w kompleksach. Ciężki temat. U mężczyzn pewnie bardziej nacisk na to
  • Odpowiedz