Wpis z mikrobloga

Ja proponuję naprawdę, zanim zaczniecie narzekać jakie to wasze życie niesprawiedliwe i #!$%@?, obejrzyjcie sobie jakiś dokument o ludziach ślepych i głuchych jednocześnie. Jeśli oni potrafią żyć dalej i jakoś tam "cieszyć" się resztkami tego co jest na świecie, to tym bardziej wy jeśli nie odczuwacie chronicznego bólu fizycznego to jesteście prawdziwą elitą, żyjącą w dwudziestym najbogatszym miejscu na świecie. Doceńcie to, bo serio nie ma dla was wytłumaczenia.

Wiem, brzmi jak normickie #!$%@?, ale będąc uczciwym intelektualnie, musicie przyznać że trochę mam racji

#przegryw
  • 13
  • Odpowiedz
@Arboree @amozetoostatniraz Prawda, wielu tagowiczów nie docenia tego że żyje w względnym zdrowiu. Zaznaczam że depresja to również choroba, czasami śmiertelna.

Można też przejrzeć różne onkoblogi czy pamiętniki chorych na raka by zobaczyć że wartością samą w sobie jest to rano nic nie boli i można pójść do szkoły/pracy.
  • Odpowiedz
  • 0
Zaznaczam że depresja to również choroba, czasami śmiertelna.


@DonTadeo: może nie uleczalna, ale na pewno zaleczalna. Chroniczny ból często jest nie do pokonania żadnymi środkami
  • Odpowiedz
@DonTadeo ja lekarzem nie jestem, ale z tego co czytam to mnóstwo chorób (w tym nowotwory) powoduje stres. I to jest najbardziej przerażające dla mnie. Uważam, że jesteśmy społeczeństwem zestresowanym do granic obłędu, ciągle za czymś gonimy, ciągle chcemy od siebie więcej... Błędne koło.
  • Odpowiedz
@amozetoostatniraz Jesteś człowiekiem w wieku 30-40 lat i dowiadujesz się o chorobie, to ogromny stres począwszy od pracy i możliwości jej utraty(korpo mimo pięknych słów nie będą się wahać) po koszty finansowe(bo lecząc się na NFZ to daleko się nie zajedzie) a kończąc na obciążeniu psychicznym dla najbliższej rodziny.
  • Odpowiedz