Wpis z mikrobloga

ale ta ładowarka 20w to jest totalny game-changer. Do tej pory używałem starej 5w kostki od iphone 6 (niestety nie chciała się zepsuć), aż w końcu ją zgubiłem po pijaku i zaopatrzyłem się w ten cud techniki. Teraz nawet nie muszę podłączać telefonu na noc tylko podłączam kiedy mam mało baterii w ciągu dnia i w godzinę mam full. Polecam #telefony #iphone
przeczki - ale ta ładowarka 20w to jest totalny game-changer. Do tej pory używałem st...

źródło: LADOWARKA-SZYBKA-DO-APPLE-IPHONE-ORYGINALNA-20W-KABEL-USB-C-LIGHTNING-1M

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
ładowarke podpinam przy 20-25% wychodzi ok 20 minut do prawie pełnej, do pelna nie ładuje bo mi szkoda cyklu


@geebon: Do prawie pełna to nie jest do pełna. Ja mam 65 W w realme, też 5 Ah. Ładowało zawsze w 20 minut od zera do około 90%, a pozostałe 10% szło kolejne 20 minut.

Telefon mam 2.5 roku i może latem wymienię baterię na nową. Ładowanie trwa godzinę od zera, co
  • Odpowiedz
@geebon: twoje poco po 2 latach ma też baterię nadającą się na śmietnik oraz brak wsparcia, a apple będzie jeszcze działać i dostawać aktualizacje przez kolejne 4.

Btw nie zapominajcie, że bateria w IP, mimo, że wystarcza na cały dzień ma nieco ponad 3000 mAh, więc ładowanie niej przebiega szybciej niż w prądożernych androidach

Ogólnie to wielkie iksde z jarania się dużą ładowarką i baterią, bierze się to tylko i wyłącznie
  • Odpowiedz
@Iskaryota:

twoje poco po 2 latach ma też baterię nadającą się na śmietnik oraz brak wsparcia, a apple będzie jeszcze działać i dostawać aktualizacje przez kolejne 4.

Tak samo szybko się zużywają, a ewentualna wymiana baterii jest dużo tańsza. Przy typowym użytkowaniu ocenia się, że dwa lata to ponad 500 ładowań, gdzie choć producenci się zarzekają, że ma starczyć na 1000, to baterie już po tej ilości wykazują cechy zużycia, niezależnie
  • Odpowiedz
twoje poco po 2 latach


@Iskaryota: akurat mam 2 lata i bateria dalej trzyma tak samo, bebechy ma te same co ajfon ale wydałem na niego 1200 zamiast 5000 wiec nawet jak bede zmieniał telefon co rok zawsze będę zamożniejszy od kogoś kto wyrzuca kilka tyś na chiński złom z logiem nadgryzionego japka
  • Odpowiedz
@geebon: ja miałem poco f3 2,5 roku i musiałbym z ch*ja spaść, by stwierdzić, że bateria zachowuje się tak samo po tym czasie. Pomijasz zresztą fakt, że ty może i będziesz do przodu z pieniędzmi, ale nie będziesz miał najlepszego doświadczenia z telefonem, tylko z chińskim gownem w którym nic nie działa dobrze. 100 kilometrów można przejechać zarówno skuterem, jak i mercedesem.

@lycaon_pictus Procesy fizykochemiczne przy ładowaniu 20W przebiegają znacznie łagodniej
  • Odpowiedz
@Pietruchoowy Srajfon był konkurencyjny technologicznie gdzieś do 7. Później to tylko zmiana wyglądu i krojenie klienta. Teraz w telefonach trzykrotnie tańszych są już ładowarki po 85w ibardziej pojemne baterie. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. Ale niektórzy żyją szpanem i muszą mieć jabłko. Znałem z pracy jednego ukra, co miał 15pro, a jak trzeba było zapłacić za pralnie 3$ to prał śmierdzące gacie i skiety w umywalce i rozwieszal po
  • Odpowiedz
@Iskaryota:

Procesy fizykochemiczne przy ładowaniu 20W przebiegają znacznie łagodniej niż przy ładowaniu 60 czy 120W, ciepło najbardziej degraduje baterie. Oczywiście, że szybkie ładowanie bardziej zużywa ogniwa, nawet twój telefon cię o tym informuje, gdy włączasz opcję uber super hiper ładowania.

Nie znacznie łagodniej, a zaledwie łagodniej. Ładowanie, jeśli nie jest przez producenta nic zawalone, nie nagrzewa baterii na tyle, żeby ta miała się jakoś wyraźnie szybciej zużyć. Kluczowa jest ilość wykonanych
  • Odpowiedz
@Pietruchoowy Też to miałem, ale na szczęście zgubiłem. Człowiek rano odpina od ładowarki, a w południe telefon prawie rozładowany praktycznie z niego nie korzystając. Jedna wielka pomyłka. Teraz mam 5000 mAh i to jest kosmiczna różnica. W końcu nie trzeba mieć przy sobie powerbank-a.
  • Odpowiedz
@bronxxx Dokładnie. Rano 100%, w pracy ponownie ładuję, wieczorem znów do kabla przyklejony.
Jak sobie odpalę pokemongo gdzie masz lokalizację, internet, cały czas ekran włączony ( a gra nie jest zbyt wymagająca ) to chyba nawet 3h nie wytrzyma przy ciągłej grze. Nie mówiąc o tym że w międzyczasie można na nim jajko sadzone zrobić
  • Odpowiedz
  • 2
@imposibiru jaki bait? Uważasz że przejście z ładowania 5w na 20w to żadna różnica? Bo do tego ja to porównuję, a nie do jakichś ksiajomi z aliexpress za 99,99$ plus szczotka do kibla ksiajomi gratis
  • Odpowiedz
@Bakardi mam w xiaomi 12 Pro 120W ładuje powiem wam w #!$%@? szybko. W s24 ultra 45W tylko ale za to samsung trzyma 2-3x dłużej bateria. Coś kosztem czegoś. 20W to chyba w samsungu s8 było kupę lat temu
  • Odpowiedz
  • 2
@Wloczykij2 mnie tam zawsze bawią komentarze pod postami o sprzęcie Apple xD

Niby Iphone to takie gówno, a muszą się dowartościować hejtując go ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz