Wpis z mikrobloga

  • 0
@primum-non-nocere myślę, że pewna cześć społeczeństwa wie na czym polegają podatki ale nadal nie każdy jest w stanie czy nawet ma możliwość wejść w neet. Czy coś mnie omija? Czy są jakieś kruczki prawne lub sposoby jak sobie taką drogę otworzyć?
  • Odpowiedz
@St4nleys: oddzielmy debili od ludzi

jasny podział

w Twoim mniemaniu neet znaczy nierób i debil

i to prawda, ale tylko z Twojej strony

bo moja karta jest atu, napisałem, ucze sie sam i nie po drodze miałem z systemem edukacji chociaz studiowałem

bo papier, a tak na serio chciałem sie czegos nauczyć a polskie szkolnictwo i napisze to z pełna powagą to antynauka

a praca? wiesz co finansujesz ze swoich podatków?
  • Odpowiedz
  • 0
@primum-non-nocere ja to wszystko rozumiem co do mnie piszesz i nie oceniam ludzi przez pryzmat wykształcenia bo sam wysokiego nie mam. Bardziej mnie zastanawia Czy Ci buntownicy na #neet zdają sobie sprawę dlaczego w ogóle mogą sobie pozwolić na taki styl życia
  • Odpowiedz
@St4nleys ja np. neet uwielbiam ze względu na podróżowanie po świecie. Nie każdego jara może zwiedzanie, nie wiem. Jak pracujesz, to nie za bardzo jest jak podróżować.
ᅟᅟ
---
🟢 36 osób online na kanale #mikroblog+
💭 Mikroczatᅟᅟ
  • Odpowiedz
  • 2
@WykopX podróże oczywiście można ogarnąć tanio jeśli ma się wiedzę i umiejętności ale nadal jakiś wklad finansowy jest potrzebny. Skąd w takiej sytuacji brać pieniądze?
  • Odpowiedz
@St4nleys no są trzy opcje chyba. Albo
A - masz bogatych rodziców, albo
B - jesteś różową i sponsoruje Cię jakiś facet, albo
C- zarobisz sobie w pracy, z której potem rezygnujesz i podróżujesz.

Ja akurat stosuję opcję C, bo kiedyś pracowałem w korpo ;)
ᅟᅟ
---
🟢 40 osób online na kanale #mikroblog+
💭 Mikroczatᅟᅟ
  • Odpowiedz
@St4nleys: bierz pod uwage, ze 99% ludzi to debile, to jak sie utozsamiają jest #!$%@? warte tyle co oni razem wzięci z całym dorobkiem życia
@WykopX a mnie podróże o ile nie kształca to sa bezcelowe, świat to ludzie, na wycieczke do innego państwa to wybiore się tam gdzie oni spedzaja wolny czas i bede starał sie nawiązać kontakt, Polska krew.
  • Odpowiedz
@primum-non-nocere kto co lubi. Jak jesteś ekstrawertykiem i potrzebujesz do szczęścia kontaktu z ludźmi to spoko, żyj jak wolisz. Mi do szczęścia wystarczy Słońce + Plaża + Ocean. Niech każdy żyje jak mu wygodnie ;)
ᅟᅟ
---
🟢 46 osób online na kanale #mikroblog+
💭 Mikroczatᅟᅟ
  • Odpowiedz
  • 0
@WykopX rozumiem, czyli jest to można powiedzieć taki sezonowy neet. W takim razie nie lepiej spróbować się wcisnąć na jakiś etat i spróbować osiągnąć stabilność w życiu, skoro i tak musisz pracować kilka miesięcy w ciągu roku?
  • Odpowiedz