Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#rzeszow #psychoterapia #psychologia

Cześć, poleci ktoś psychologa, a najlepiej terapeutę który też ogarnia SA/ZA dorosłych? Byłem w dwóch miejscach, ale zawiodłem się bo wzajemnie się wykluczały, tzn. sprzeczne diagnozy.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim a masz diagnozę już zrobioną? Czy tylko podejrzewasz? (Diagnozę robi psychiatra po testach przeprowadzonych przez psychologa, czasem są zespołem co razem na testach siedzą).

By trafić na dobrego psychoterapeutę to wpierw musisz mieć diagnozę zaburzeń osobowości i ewentualnego spektrum autyzmu by ten psychoterapeuta Twoich zachowań nie interpretował jako jakieś zaburzenie i wiedział że to objaw autyzmu i nie próbował Cię leczyć z autyzmu jakby to była choroba.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ogólnie to do diagnozy używa się ADOS-2 i jeszcze innych rzeczy u dorosłych. Sam ADOS-2 wystarcza u dzieci. Moja diagnoza trwała 4 spotkania i jeszcze wcześniej były 3-4 z psychiatra takie ogólne. Pamiętaj że psycholog nie stawia diagnozy tylko psychiatra jako lekarz medycyny. Zatem jak Ci psycholog mówi że coś niewiarygodne to gunwo się zna bo jego tylko uczą robić test a nie go analizować do diagnozy
  • Odpowiedz