Wpis z mikrobloga

Uprzedzając coroczną bożociałową inbę. W czwartek katolicy obnoście się ze swoją wiarą, zróbcie sobie procesję, posypcie kwiatkami, pomódlcie się na ulicach, rozstawcie ołtarze, śpiewajcie psalmy przez megafon.

Sam nie jestem katolikiem, ale żyję we wspólnocie narodowej, gdzie około 50% osób jest wierząca i praktykująca. Macie prawo do swojej przestrzeni w miejscu publicznym i manifestacji wiary na zewnątrz.

#katolicyzm #ateizm #bozecialo #neuropa #4konserwy
  • 17
  • Odpowiedz
ty pozwalasz, ja nie pozwalam. No to mamy sytuację patową


@#!$%@?: wygoń katoli i czekaj na przedstawicieli religii, którzy na twoją krytykę i niepozwalaństwo po prostu urżną ci łeb w biały dzień, jeśli tylko będą mieli taki udział jak te złe katole ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
  • 1
@not_me: procesja Bożego Ciała jest raz w roku i to dosłownie raz. Maratony, półmaratony, bajk czelendże, rekorodwe piątki, dziesiątki, biznes runy, wings for lajfy i masa innych sportów są dużo częstsze i dużo bardziej upierdliwe.
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: ja tam nie mam nic przeciwko obrzędom katolickim, a jak komuś pasuje, że mu przy płocie stawiają jakieś ołtarzyki, to jego sprawa, ALE te procesje które robią po osiedlach powinny być prowadzone z poszanowaniem ruchu drogowego, czyli tak żeby niezainteresowani mogli wyjechać z domu i do niego wrócić. U mnie policja zastawia drogę, a kierowcy przy tej samej policji przejeżdżają chodnikami, bo procesja składająca się z 70 osób nie
  • Odpowiedz