Wpis z mikrobloga

Mam jeden problem w pokoju 20m. W caly domu tylko w nim wyczuwam suche powietrze. Mam problem ciagle z nosem, podrażnia mi sie od srodka, pojawiają sie strupki z krwia i rano ciezko sie oddycha i jest mi często słabo ( w innnych pokojach czy mieszkaniach czułem sie normalnie) Nie wiem czy to przyczyna alergenów kurzu, czy samego suchego powietrza. Niestety nie mam miernika aby sprawdzic wilgotność. Mam do dyspozycji niestety tylko 500zl. Czy uda sie cos kupic na ten moment w tej cenie zeby sobie pomóc?

#nawilzaczpowietrza #nawilazacz #zdrowie #dom #mieszkanie #sprzatanie
RussiaHateClub - Mam jeden problem w pokoju 20m. W caly domu tylko w nim wyczuwam suc...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@RussiaHateClub: Jeśli to wilgotność to higrometr kupisz poniżej 50 zł, a nawilżacz to radzę ewaporacyjny, bo ultradźwiękowy niby wysyła zanieczyszczenia z wody w powietrze i w sumie to powinno się w nim używać demineralizowanej.
Wydaje mi się, że w pomieszczeniach ogrzewanych grzejnikami i wentylacją w postaci nieszczelnych okien to bardzo pomaga.
  • Odpowiedz
@RussiaHateClub: higrometr wcale nie musi być elektroniczny, taki ze wskazówka kupisz za kilkanaście złotych. Mam nawilżacz ewaporacyjny Stadler form Oscar mini, polecam bo na niższych obrotach jest na tyle cichy że można przy nim spać (robiłam bardzo dokladny risercz przed zakupem). Są tańsze zamienniki filtrów na allegro. Działa na tyle dobrze że wzrost wilgotności wyczuwalny po wejściu do pomieszczenia.
  • Odpowiedz
@RussiaHateClub: Bieda wersja to mokra szmata i wentylator. :D Nawilżacze ewaporacyjne dokładnie tak działają. Zmocz coś i dmuchaj na to powietrzem.

Albo zagotuj wody w garnku i zostaw bez pokrywki. Też powinno jej sporo wyparować. Zależy jak zdesperowawny jesteś.
  • Odpowiedz