Wpis z mikrobloga

Gdzies tak od okolo 5 tygodni mam szumy/piski w uszach. Prawdopodobnie rpzez czeste uzywanie stoperow do uszu do spania. Bylem pare dni temu u laryngologa i nic tam nie widziala w uchu, zadnej woskowiny itp. chociaz mozliwe ze jesli cos bylo to moglo sie rozpuscic od uzywania kropli ktore w oczekiwaniu na laryngologa przepisal mi lekarz rodzinny (Dicortineff). Oprocz tego mialem robiony test słuchu i wszystko słyszalem. a podobno szumy powstają gdy utraci sie jakas fale sł8uchu czy cos takiego

Przepisała mi tylko Ginkofar forte i ze jak nie pomoze to zebym znowu przyszedł

Dodam ze w ostatnich dniach troche lepiej mi sie zylo bo sie jakby przycuszyly, ale dzisiaj znowu są głosniejsze, po tym gdy zrobilem sobie lekki trening silowy po dłuzszej przerwie, To samo bylo przy wczesniejszym lekkim treningu ze 3 czy 4 tygodnie temu - czyli mialem wrazenie ze "da sie zyc" bo chyba sie rpzycyszylo, a potem znowu było głosno

Moze ktos tutaj z doswiadczeniem w szumach usznych, moglby mi doradzic co z tym dalej robic?

#laryngologia #szumyuszne #medycyna #zdrowie #pytanie #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
@essos: witam w klubie tinnitus

co z tym dalej robic?

lista rzeczy które możesz z tym zrobić jest bardzo ograniczona :P

z minusów: miliony osób mają tinnitusa (piski, szumy) i nie są w stanie się "wyleczyć". przyczynę jest często ciężko znaleźć, a pozbycie się objawu często jest wręcz niemożliwe.
z plusów: da się z tym żyć, serio. piszczy mi od wielu wielu lat i do pewnej głośności zauważa się tylko jak
patryk_ekiert - @essos: witam w klubie tinnitus
 co z tym dalej robic?
lista rzeczy k...
  • Odpowiedz
@essos: Dicortineff to antybiotyk, więc nie wiem czy Ci coś tam rozpuściło. Możesz mieć tinnitusa albo zapchane uszy. Piszczenie też może zwiastować nowotwór w mózgu jeśli dobrze się orientuję - sam doczytaj.

Laryngolog patrzył zwykłym otoskopem czy miał jakiś lepszy sprzęt w stylu endoskopu?
  • Odpowiedz
  • 0
icortineff to antybiotyk, więc nie wiem czy Ci coś tam rozpuściło. Możesz mieć tinnitusa albo zapchane uszy. Piszczenie też może zwiastować nowotwór w mózgu jeśli dobrze się orientuję - sam doczytaj


@LatajacyJeczmien: No wlasnie jak tam bylem to zapomnialem nazwe zeby jej podac tylko pwoeidzialem ze uzywalem jakichs kropli antybiotykowych. Pozniej na koncu gdy mialem dobre wyniki badan słuchu, zapytalem czy nie ma czasem jakiegos korka czy cos, bo myslalem ze
  • Odpowiedz
Nie wiem co to było za urzadzenie bo sie nie znam, ale raczej cos "zwyklego" tylko zagladnela do ucha czyms co je jakby lekko rozszrza. Oprocz tego przykladala mi do czoła cos po czym mi szumialo, nawet nie wiem czy to w głowie czy w uszach


@essos: To raczej otoskop. A do czoła przykładała Ci prawdopodobnie kamerton. Było to metalowe i było to wprawione w wibracje? Ogólnie przy zatkanych uszach wtedy
  • Odpowiedz
  • 0
To raczej otoskop. A do czoła przykładała Ci prawdopodobnie kamerton. Było to metalowe i było to wprawione w wibracje? Ogólnie przy zatkanych uszach wtedy inaczej to słychać (przez kości/od wewnątrz, tak jakby wibrowały kości) niż jak masz odetkane uszy. Miałeś tak, że słyszałeś to normalnie "na zewnątrz" w obu uszach, czy słyszałeś to jakby przez kości?

Bylo metalowe i chyb byla jakas wibracja z tym ze ja nawet nie odczulem ze to
  • Odpowiedz
Bylo metalowe i chyb byla jakas wibracja z tym ze ja nawet nie odczulem ze to cos wibriuje, tylko myslalem ze to mojej głowie / uszach cos sie dzieje. Dobrze by bylo to ejszcze raz uslyszec, zebym sie skupil, ale tak mowiąc z pamieci, to odczulem to jako jakies szumy czy wibracje w głowie. Troche bardziej po lewej stronie. Ona sie mnie pytala czy w obu uszach. I wtedy chyba jej teog
  • Odpowiedz
@essos: Hej. Nie załamuj się, ale od razu pisze, że te prawdopodobnie zostaną z Tobą na zawsze. Czy będziesz słyszał je zawsze? Nie. Zakładam, że pochodzisz po lekarzach i nic to nie da, ale możesz próbować. Sam szumy uszne mam od lat, nawet nie wiem od kiedy. To, że o tym wiem, to tez przypadek. Zawsze myślałem, że tak po prostu brzmi cisza i zawsze Ci coś piszczy ( ͡°
  • Odpowiedz