Wpis z mikrobloga

#motoryzacja

Był temat czy da się jeździć Camaro/Challengerem w PL cały rok, ale łoś mnie zablokował, więc:

@Atreyu: Camaro 2SS da się w teorii cały rok po Krakowie. Pod wieloma względami to typowe RWD, więc jak głupi jesteś to ryj #!$%@?. Raczej stabilniejsze to niż M4, które konstrukcyjnie jest chyba bardziej nerwowe (wydaje mi się M4 łamie się dużo szybciej, nigdy mi się nie chciało sprawdzać rozstawu osi), ale z włączoną elektroniką raczej bezpiecznie.

Ale takie Camaro jest męczące wredy, taka sobie widoczność, twardsze zawieszenie i niższy profil, wieczór i potencjalne problemy z trakcją - w zimie zwykle brałem inne auto. Dopóki #!$%@? jedna rzecz w samochodzie jest spoko, ale jak są warunki gdzie wychodzi wszystko na raz to szkoda się męczyć.
KeepCalm - #motoryzacja

Był temat czy da się jeździć Camaro/Challengerem w PL cały r...

źródło: IMG_0576

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@KeepCalm: "Da się, ale zimą zwykle biorę inne auto". No to co ten wpis ma wnosić? Ja jeżdżę BMW 3 RWD nawet przy gołoledzi, bo innego nie mam, a na zbiorkom pluję.
  • Odpowiedz
@KeepCalm w USA i Kanadzie w zimie warunki o wiele gorsze niż w Krakowie, ludzie jeżdżą tym, bo większość z nich jest na daily. Wrzucasz jeden albo dwa duże worki z piaskiem, żeby dociążyć tylną oś i problem trakcji z głowy.
  • Odpowiedz
@Szkodnik1: W Usa czy Kanadzie ludzie mają po kilka samochodów na podwórku, po za tym jest inna kultura jazdy, szerokie drogi i długie proste. Tam większość czasu "cruisujesz" na autostradach.
W Polsce takie samochody sportowe raz że po prostu takie auto są męczące na co dzień to dwa po prostu ich szkoda. Zawieszenie na dziurawych drogach i niski profil opony na pierwszej gorszej drodze da ci do zrozumienia że to zły
  • Odpowiedz
@m4xejd Mieszkając po drugiej stronie oceanu przez ponad trzy dekady, uwielbiam jak ziomki mówią mi jak jest u nas XD
My traktujemy te samochody w takich kategoriach jak wy Golfy czy Hondy. Tak, mamy po kilka samochodów, ale każdy jeździ swoim i mało kto ma miejsce żeby parkować samochód na zimę. Szeroka droga przed naszym domem, gdzie po każdej stronie wzdłuż stoją samochody i jadąc, dwa samochody spokojnie się wymijają, w zimie
  • Odpowiedz