Wpis z mikrobloga

Planuję zamontować klimatyzator w domu. Zależy mi tylko aby wychłodzić pomieszczenie A i B, w załączniku wysyłam wycinek mieszkania, który jest istotny w kontekście chłodzenia. Mam tylko jedno miejsce w którym mogę zastosować prosty "montaż przez ścianę" - zaznaczyłem je na niebiesko. W innym przypadku musiałbym stosować pompki i rury - generalny remont. Czy jeżeli zamontuję klimatyzator np. 5 kW w przedstawionym miejscu, to po otwarciu drzwi w pomieszczeniu A i B uda się je wychłodzić? Czy jeżeli zamontuję tak ten klimatyzator to nie okaże się że w korytarzu i pomieszczeniu, w którym jest zamontowany będzie zimno jak w kostnicy?
#klimatyzacja #wentylacja #rekuperacja #remontujzwykopem #budujzwykopem
Hakunamatata57 - Planuję zamontować klimatyzator w domu. Zależy mi tylko aby wychłodz...

źródło: klima

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Hakunamatata57 mam podobnie i nie działa to dobrze. Jak klima działa całą dobę to spoko wtedy w miarę schłodzi ale i tak na korytarzu lodownia a w pokojach tak se. Stawiałem wentylatory na korytarzu które wwiewaly powietrze to pokoju - słabe rozwiązanie. Chłop który mi montował klime mówił że to się nie sprawdzi ale ja i Mirki byliśmy mądrzejsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz gdy zaczynają się upały
  • Odpowiedz
A i B uda się je wychłodzić?


Zapomnij

Czy jeżeli zamontuję tak ten klimatyzator to nie okaże się że w korytarzu i pomieszczeniu, w którym jest zamontowany będzie zimno jak w kostnicy?


@Hakunamatata57: Jak najbardziej, jeszcze jak.

Żeby ochłodzić inne pomieszczenia musiałbyś mieć jakiś mechaniczny sposób na wymianę powietrza, inaczej te pokoje nigdy ci się nie wychłodzą, mimo że przy klimie będziesz miał mróz.

W takim wypadku albo osobne klimy, albo
  • Odpowiedz
@John_Clin dziwię się, że to zamontował xD Jak pracowałam w klimie przy projektowaniu i dobieraniu urządzeń i przychodzili do nas ludzie z takimi pomysłami to ich odsyłaliśmy. Takie zajeżdżanie urządzenia do tego powoduje szybkie niszczenie się sprężarki.
  • Odpowiedz
@Lonate u mnie zabytek w ścisłym centrum miasta, pomieszczenia a i b to ściana od południa, ja mówiłem panie lepiej tak niż wcale. W tych pokojach nie dało się żyć w upały. Robione na mojo odpowiedzialność.
  • Odpowiedz
@John_Clin ja w starym bloku na 4 (ostatnim) piętrze miałam w pokojach przenośną klimę, a na okna climalock, dawało radę zbić z ponad 30 stopni w pokoju do 26-25
  • Odpowiedz