Wpis z mikrobloga

wychowalem sie na mazurskiej wsi, zaledwie 100 mieszkancow, bylismy odddzieleni od swiata i nasz handel mial charakter wymienny. moja rodzina specjalizowala sie w hodowli zwierzat takich jak swinei gesi oraz kury. Pamietam to jak dzis, ojciec przygotowywal mnie na ten dzien od malego, mowil ze jak dorosne zastapie mateoosza i przejme jego role ale do tej pory nie moglem patrzec co robia w tej slynnej ubojni. Pech chcial ze starszy brat mateosz pokolcil sie z ojcem pod sklepem i wyjechal zniknal na pare dni z miasta. Mialem wtedy 7 lat gdy przyjechal czlowiek zamozny z miasta, mial piekny samochodi byl zadbany lecz jego stopy byly cale poniszczone jakby chodzil przez cale zycie boso, zapytal mnie sie dajac mi cukierka gdzie jest ojciec i czy ma dla niego swiniaka? powiedzialem ze pojde sie zapytac. musialem nalac wody ze studni i oblac pijanego ojca ktory przed ubojem swini zawsze musial sie nachlac nalewki babuni. Przywital sie z przyjezdnym i powiedzial ze zaraz bedize gotowe, ojciec wzial mnie za fraki zeby matka nie widziala i otworzyl ubojnie, powiedzial suny dzis jest ten dzien, nie jestes jeszcze gotowy ale jestes portzebny dla gospodarstwa. Otworzyl szalupe i wpadla jedna swinka ktora piszczala glosno, ojciec wlaczyl oswietlenie i nastawil kamere z logiem TVP1 Boso prz.. nie portafilem jeszcze dobrze czytac wtedy, poczym rzucil sie na swinie i przytrzymujac ja kazal poderznac jej gardlo tepym nozem do masla. To bylo straszne swinai krzyczala lala sie krew, a kamera wciaz nagrywala, rozumialem co sie dzialo ze trzeba zabic zeby sprzedac i rpzezyc i wiedzialem ze to sluszne. po 30 minutach walki, bylem caly rozdrazniony, ojciec zmeczony wymiotowal jabkowym samogonem, poczym wstal, wyciagnal kasete z kamery i powiedzial idz do pana wojciecha, rucham psa jak sra pobieglem caly w krwi, pan wojciech sie ucieszyl spojrzal na kasete poczym odjechal. bylo to dla mnie dziwne, od tamtej pory mam chec zabijania i dowiedzialem sie wiecej o panu cejrowskim

#vege #vegetarian #vegan #pstoprawda
  • 1
  • Odpowiedz