Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam problemy z pamiecią, które zaczynają mnie martwić.

Objawiają się one głównie gdy trzeba sobie coś szybko przypomnieć:

- Słucham dużo audiobooków, ale jakbym miał wymienić 3 ostatnie, to mam sporty problem z wygrzebaniem tego z pamieci.
Tzn. pamiętam tytuł aktualnego, ale przypomnienie sobie 2 poprzednich wymaga dłuższego wysiłku.

- Niemal totalnie nie kojarzę nazw miejsc w którym byłem na urlopie 2 miesiace temu.
Z przypomnieneim sobie samych miejsc, tak żeby wyszła z tego płynna opowieść też mam problem.
Dodam że wyjazd był zorganizowany przez znajomych i nie musiałem za bardzo się przykładac do ogarniania.

Zapominam też różne pierdoły, np. czego brakuje w kuchni jak robię zakupy, jakichś fragmentów rozkładów, różnych drobnych informacji.
Jak przed wyjściem na zakupy zauważę że coś trzeba kupić, a tego nie zapiszę, to niemal na pewno zapomnę.
Wczoraj zaplanowałem sobie lekcję z lektorem angielskiego, dzisiaj pamiętam już tylko że ma być w środę około południa. Itd.

Mam ~35 lat.
Niby słyszałem, że z wiekiem mózg wapnieje, ale żeby aż tak?

#zdrowie #psychologia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
  • Odpowiedz
Moim zdaniem to efekt przebodzcowania, jestesmy caly czas atakowani ogromem informacji. Teleeizja, telefon, meile, smsy, rcb, reklamy, filmiki, ktos dzwoni, tu trzeba jechac cos zalatwic, tu cos sie stalo, telefon, wiadomosci, meile itp itd. zyjemy w tak przeogromnym "szumie" informacyjnym że ciężko się skupić jak w czasie rejstrowania tego co ważne mimowolnie zarejestrowaliśmy 15 innych malo znaczacych rzeczy z szumu informacyjnego
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Żadne "przebolcowanie" bodźcami, tak się zaczyna alzheimer (jako MCI).

Jedyne co możesz zrobić to spróbować zmienić tryb życia, w tym chlewie problemy z pamięcią albo nikogo nie będą interesować na tyle żeby zastanowić się nad testami diagnostycznymi a w najlepszym wypadku przepiszą ci albo jakieś farma gówno albo miłorząb żebyś się odp#erdolił.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: też zapominałem, ale u mnie to było bardziej zapominanie słów, albo pamiętałem jakąś sytuację inaczej, potem brałem tak na czuja suple, kwasy omega, vitaminy z grupy b, Wit D, i pomogło, ale czasami wciąż coś zapomnę. Babcia miała demencję więc się boję czy ja też nie będę czegoś miał w przyszłości, ale nie wiem czy to się w ogóle da jakiś sprawdzić na tym etapie życia.
  • Odpowiedz