Wpis z mikrobloga

Czy warto montować LPG w Ford Focus Mk2 2007 rok 212 tysięcy przebiegu?
Auto kupiłem w styczniu od handlarza za 9k. Naprawiłem klimę (pęknięty wąż).
W niedługim czasie będą do roboty amory z przodu i rozrząd. W aucie śmierdzi psem - próbowałem różnych specyfików i nic pomogło. Najbardziej czuć wykładzinę na podłodze po stronie pasażera. Na progu od kierowcy jest odprysk (pojawi się tam pewnie ruda) wielkości ćwiartki paznokcia. Słucham Państwa i zapraszam do dyskusji. Ewentualny budżet na nowe auto to 20k #motoryzacja #samochody #ford #lpg

Co byś zrobił?

  • Założył LPG i oddał auto na wypranie wykładziny 47.8% (22)
  • Sprzedał i kupił inne żeby założyć LPG (max 20k) 52.2% (24)

Oddanych głosów: 46

  • 6
  • Odpowiedz
@Pepu323 na smród polecam ozonowanie ale nie w gorący dzień i tak z 40min, ew wykładzinę wymienić. Od kosztów eksploatacji nie uciekniesz, a gaz fajna rzecz jeśli samochód robi choć 1000km/mc nie ma nic lepszego dla portfela od samochodu z gazem, czy oszczędnego dizelka. Trochę staruch ale jak dbasz tak masz, nie raz staruchy są lepiej utrzymane od świeżych samochodów. Jeśli autko fajnie jedzie, nie jest zgnite, zapuszczone, zagrzybiałe to bym
  • Odpowiedz
W niedługim czasie będą do roboty amory z przodu i rozrząd. W aucie śmierdzi psem - próbowałem różnych specyfików i nic pomogło. Najbardziej czuć wykładzinę na podłodze po stronie pasażera.


@Pepu323: Pranie ekstrakcyjne + środki do usuwania zapachu + ozonowanie
  • Odpowiedz
@Pepu323: ile jeździsz i jaka cena instalacji? Przygotuj się na tylne zawieszenie za jakiś czas (bez diaxa nie podchodzić, robocizna kompletu z częściami około 3k) i no jak to w focusie bywa korozja. Benzyniaki Forda średnio do gazu, bo miękkie gniazda zaworowe i trzeba się liczyć z remontem głowicy za jakiś czas. Ja bym to sprzedał jak chcesz gaz.
  • Odpowiedz
@Pepu323: no jak robisz te 15k rocznie to gaz i chcesz tym autem jezdzic to montuj gaz. Ja do swojego grande co 4 lata temu kupilem tez zamontowalem. Auto mialo byc na 3 lata a jezdzi juz 4 i pewnie pojezdzi kolejne kilka bo pali 7.5 litra lpg i jest w sumie niezawodne i mega tanie w utrzymaniu. Jako ze kupilem wersje teoche lepiej doposazona to nie jest zle i
  • Odpowiedz