Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Będę podpisywał w środę umowę przedwstępna na kupno działki. Problem w tym, że mam pewne pytania związane z kred. Hipotecznym.

Działka warta 159 tys
Moj wkład 16 tys
Kredyt na około 143 tys

Zarabiałem na umowie na czas nieokr. 3222 netto. Od 1 mają dostałem podwyżkę do 4006 netto. Pierwsza wyplata będzie 31 maja.

1. Czy jakiś bank będzie liczył mi zdolnosc po nowym wynagrodzeniu, czy mam czekać na przynajmniej 2, 3 wpływy?

2. Czy w umowie przedwstepnej, mogę zawrzeć że wplacam 2000 zł jako zadatek, a później czekam do 1 lipca gdzie będę dopiero składał wniosek o kredyt.przez to, że mam jescze do splaty jedna większą ratę innego zobowiązania.? Czy to za długi czas dla pośrednika? ( No i jescze dochodzi tu kwestia tego, że będę wtedy miał ta wyższa zdolność przez większe zarobki)

3. Jestem kawalerem i mieszkam z rodzicami w domu, czy mogę podać w banku że nie mam żadnych wydatków, oprócz swojego tam jednego kredytu, który już kończę spłacać?

4. Kiedy wnosi się wkład własny?

#nieruchomosci #bank #kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
Czy jakiś bank będzie liczył mi zdolnosc po nowym wynagrodzeniu, czy mam czekać na przynajmniej 2, 3 wpływy?


@mirko_anonim: raczej biorą pod uwagę średnie wpływy z ostatnich 3-6mc

Czy w umowie przedwstepnej, mogę zawrzeć że wplacam 2000 zł jako zadatek, a później czekam do 1 lipca gdzie będę dopiero składał wniosek o kredyt.przez to, że mam jescze do splaty jedna większą ratę innego zobowiązania.? Czy to za długi czas dla pośrednika?
  • Odpowiedz
1. Czy jakiś bank będzie liczył mi zdolnosc po nowym wynagrodzeniu, czy mam czekać na przynajmniej 2, 3 wpływy?


@mirko_anonim: średnia z 6 do 12 miesięcy :p
Żaden bank nie weźmie pod uwagę nowej wypłaty jako punkt odniesienia.

Mam to samo, bo od lutego zarabiam średnio 10k netto, ale wcześniej było po 5.5 do 6.5 więc ostatecznie nie stać mnie na kredyty na kawalerkę w Poznaniu ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: sytuacje są różne. To, że gość niewiele zarabia teraz, to nie znaczy, że tak będzie zawsze, albo że np. nie może liczyć na pomoc rodziny, albo spadek. Znajomy rolas ma 4 synów, jeden został na gospodarce, reszta w gównopracach. Są dogadani na sprzedaż części gospodarstwa po śmierci starego i każdy z nich (przy obecnych cenach) dostanie po prawie milion złotych. A pracują za minimalna + 500 zł. Historie ludzi są
  • Odpowiedz