Wpis z mikrobloga

Czym grozi stosowanie kosmetyków nie do swojego wieku? Dostałam w paczce od goodiebox krem 50+ i myślałam najpierw że to SPF, ale chodzi o wiek xD

Mam po nim zajebista skórę, ale trochę się cykam. Jak łatwo się domyślić do 50 lvl mi jeszcze trochę brakuje ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Co robić dziewczyny? Kiedyś słyszałam taki mit ze skóra się rozleniwia i tragedia się dzieje potem ze zmarszczkami, ale nie siedzę aż tak w beauty żeby to potwierdzić albo zdementować

#rozowepaski #kosmetyki
Moseva - Czym grozi stosowanie kosmetyków nie do swojego wieku? Dostałam w paczce od ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Moseva przyzwyczajasz skórę do większej ilości składników aktywnych i jak będziesz starsza to nie będzie już nic działać na Cb tylko botoks. Na tik toku jest trend, że kremy 60+ mają lepsze mocniejsze działanie i 19 latki takie kupują. Tak jak kiedyś kupowały serum do rzęs z bimatoprostem a ten składnik to lek na jaskrę i w przyszłości będą miały problemy z oczami. Z resztą te obrzydliwe rzęsy pająki po tych serach
  • Odpowiedz
@crazykokos jakieś badania na ten temat? czy opinia poparta Twoim "widzimisię"? jak się może skóra przyzwyczaić do czegoś xD poza zbudowaniem tolerancji to nie wiem o co Ci chodzi
  • Odpowiedz
@Moseva: potraktuj to jak maseczkę, i uzywaj raz na, jakis czas. Doczytaj co za skladnik aktywny tam jest w wiekszej ilosci niz dla kremow dla nizszych +.

Czasem kosmetyki skierowane do jakiejs grupy wiekowej, moga pasowac komus kto ma podobna, np przesuszona po lecie i opalaniu skore. Albo kosmetyki dla kobiet w ciazy maja czesto wiecej dobrych olejkow w kremach niz takie typowe balsamy.

  • Odpowiedz
@mstasiek czy Ty czytałeś w ogóle co wysłałeś? XD bo po pierwsze to nie są badania tylko jakiś artykuł nie poparty niczym konkretnym, a po drugie nie ma tam słowa o tym że skóra się "rozleniwia" i na starość już nic nie działa XD jedynie jest napisane że skóra młoda a stara ma różne potrzeby i to jak najbardziej prawda ale skoro opce sprawdza się ten krem i widzi efekty to czemu
  • Odpowiedz