Wpis z mikrobloga

@Grooveer: @Dr_Ebrantill

Wow. Jeszcze dwa tygodnie temu raszyści krzyczeli o nieuchronności zajęcia Charkowa. Dziś rodzina Syoma Pegov z WarGonzo mówi o potencjalnej możliwości, że Siły Obronne Ukrainy przejmą inicjatywę i przeprowadzą kontratak w kierunku charkowskim ze względu na duże straty okupantów i przewagę w artylerii.

(wpis ruska w tweecie)

Ja tam Ukraińcóm tego życzę, zobaczymy

https://twitter.com/wartranslated/status/1792835039119454341
  • Odpowiedz
Ukraina planuje kontratak w obwodzie charkowskim by odzyskać to co zajęła Rosja.


@Grooveer: Sorki, ale to najpewniej fejk. Robert pisał, że Rosja zajęła tylko to, czego nie opłacało się Ukrainie utrzymać. Gdyby teraz to chcieli odbijać byłoby to dziwne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szinako jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z jednej strony ciężko obronić teren przy granicy, ale jeśli udałoby się go odzyskać to bardzo fajnie, bo jakby nie patrzeć to teren Ukrainy.
  • Odpowiedz
@panzerfucker:Byłby mile zaskoczony gdyby to zrobili. Ostatnio dużo też czytałem o tym że Rosjanie zamiast pojazdów opancerzonych jeżdżą na skorupie czołgów dziś brakuje im ciężkiego sprzętu. Jeżeli do tego dodamy dostawę broni dla SBU i wystąpienie prezydenta że każdy oddział ma czym strzelać to wszystko się jakoś łączy.
  • Odpowiedz
@panzerfucker: aż tak precyzyjnie nie śledzę tego wątku. Ale dzięki za wiadomość. Jakby nie było niech napierają i niech wygrywają. Jak zrobił kontratak i w miarę wyjdzie to wysyłam ci piwo do paczkomatu. :)
  • Odpowiedz
opłacało się Ukrainie utrzymać


@Szinako: Krynki, Robotyne, - tak nie opłacało że siedzieli tam miesiącami pod ostrzałem. W Krynkach aż dziwne że odpuścili. Musiał być już jakis bunt wśród wysyłanych w pontonach na drugi brzeg.
  • Odpowiedz