Wpis z mikrobloga

Kurde mam dylemat. Składam gejmingowego kompa za 6-7k i bardzo mnie kusi dokupić jakiś topowy monitor, dla najlepszej imersji jaką mogę mieć w moim budżecie, czyli myślałem o qd-oled i 1440p (do kompa już nie chciałbym dokładać raczej),

Na polskim rynku to właściwie jest tylko ten wybór msi mpg 271qrx.
Waham się przez błyszcącą matrycę, w pokoju lubię jasno, w nocy zapalam lekką lampkę. No i cena 4k to też niemało. A szybciej niż za parę miesięcy chyba nie będzie jakichś nowych modeli.
Alternatywa to ultrawide, które są jeszcze droższe, albo zwykłe oledy, też z matowymi matrycami.
3 opcja to kupić ips, poczekać z pół roku i wziąć qd oleda jak stanieje (ale stanieje mordo)

wat do

#pcmasterrace #komputery

jaki oled wariacie?

  • bierz tego msi qd oleda zaufaj mi mordo 7.4% (2)
  • po kulen w te ultrawide 22.2% (6)
  • jakiś zwykły oled dla biedaka robaka 22.2% (6)
  • jakie łoledy synek? Tu masz IPS i się baw 48.1% (13)

Oddanych głosów: 27

  • 11
  • Odpowiedz
Składam gejmingowego kompa za 6-7k

do kompa już nie chciałbym dokładać raczej

topowy monitor


@Piks0n: tak, to totalnie ma sens. Co prawda tylko jeśli zarabiasz na życie jako grafik a gry mają ci się po 2-3 latach stuprocentowo znudzić - ale ma to sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A to muszę być grafikiem, żeby chcieć mieć ładne kolorki?


@Piks0n: Krótka wersja: no k...wa raczej.
Długa wersja: (wyłączając zastosowania profesjonalne) monitor, jak każdy podzespół, powinien być dobrany na podobnym poziomie co reszta części: ktoś kto bierze kompa za 4k weźmie monitor za 800-1000zł, przy kompie za 7-8k będzie to już 1,5-2k i tak dalej. Jedyni ludzie którzy biorą monitor za 2/3 wartości budy i więcej to graficy właśnie, żeby im
  • Odpowiedz
  • 0
@purrminator: W 3 lata nie ukończę wszystkich gier, jakie bym chciał, a nie przeszkadza mi, że nie będę natychmiast mógł grać w najnowsze gry.
Gdzie nie czytam to ludzie trzepią kapucyna do oledów - do singlów świetna jakość obrazu i imersja, a do multi hz i response time, a lubie multiki.
A obecnie mam tylko VA 1080p 75hz i to nie mój, tylko z roboty. Doznam szoku cywilizacyjnego z takim monitorem
  • Odpowiedz
Gdzie nie czytam to ludzie trzepią kapucyna do oledów


@Piks0n: wiesz do czego jeszcze trzepią? Do iPhone'a, Cardi B, Tik Toka i wielu innych. Goń za owcami ale nie dziw się później dokąd cię to zaprowadzi ¯\(ツ)/¯

świetna jakość obrazu i imersja


@Piks0n: to się zgadza ale co z retencją? Stać cię żeby za kilka lat wywalić do śmieci i kupić kolejny?...

Rób jak uważasz, po prostu ze świadomością wszystkich
  • Odpowiedz
  • 0
Stać cię żeby za kilka lat wywalić do śmieci i kupić kolejny?

Za ile lat? Do 3 jest gwarancja, ma te programiki pod wypalanie pixeli, wiec w gorszym wypadku sprzedam go i dorzucę do nowego, a w lepszym przypadku wystarczy na ciut dłużej, bo co to jest wydać 3-4k złotych co 3-5 lat na coś, co się na prawdę lubi?
Bardziej techniczne argumenty mnie obchodzą, a nie porównywanie tiktoka do monitora do
  • Odpowiedz
w gorszym wypadku sprzedam go


@Piks0n: no chyba za paczkę szlugów, kto to kupi skoro wymiana matrycy jest nieopłacalna (a i jej dostępność może być problematyczna).

w lepszym przypadku wystarczy na ciut dłużej


@Piks0n: no to jest właśnie ten optymistyczny scenariusz, że do 5 lat dociągnie bez żadnych przygód. Dużo będzie zależeć od rodzaju i intensywności eksploatacji.

co to jest wydać 3-4k złotych co 3-5 lat na coś, co się
  • Odpowiedz