Wpis z mikrobloga

@jakismadrynickpolacinsku: Żyjemy w matrxie. Dzisiaj pod postem Patryka Migalskiego, gdzie Kaczyński nazwał TVN zorganizowaną grupą przestępczą, wiele osób, nawet niezwiązanych z PiSem pisało, że on wyciera podłogę całą komisją i dziennikarzami. Oczywiście też jest masa negatywnych komentarzy pod postami Pani Filiks, gdzie ludzie sobie dopowiadają niestworzone rzeczy jak np, że rząd oskarża 70% społeczeństwa o bycie prorosyjskimi xD I jeszcze mówią, że knury z PiSu się normalnie zachowywali w przeciwieństwie do
  • Odpowiedz
@danob99: No tam jednak jest sporo prawdziwych ludzi xD Dziennikarze, działacze społeczni itp. Mnie wręcz brzydzi, że Ci ludzie, którzy ponoć są bardziej wykształceni niż 95% Wykopu tak łatwo łapie się na różnego rodzaju manipulacje albo chwali pisowców za ich obrzydliwe zachowanie, gdzie jakby to był polityk koalicji to by krzyczeli przez tydzień, że to język nienawiści promowany przez Tuska.
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku:

Jak KOD zaczął manifestować w obronie demokracji, to myślałem, że przesadzają.


Bo przesadzali. To ile nakradli i jakimi idiotami nie byli nie zmienia faktu że żadnego zagrożenia dla demokracji nie stanowili.
  • Odpowiedz
@Tokko: powiem Ci jako prawnik z zawodu, że bzdury opowiadasz. Krok po kroku starali się rozmontowywać bezpieczniki zdrowej demokracji takie jak wolność prasy czy niezależność prokuratury i sądów, zgodnie z węgierskim wzorcem. Jedna kadencja więcej, zabetonowanie kluczowych funkcji państwowych, wymiana ostatnich niepokornych sędziów - i wszystko co ten kraj wywalczył protestując na ulicach, oddalibyśmy za 500 zł.
  • Odpowiedz
@music_has_the_right_to_children:

Jedna kadencja więcej

standardowo widzę, jeszcze tylko jedna kadencja, jeszcze trochę, już mało brakuje itd. XDDD jak ktoś dalej w te bzdury po prawie dekadzie samodzielnych rządów PiS wierzy to ma sprany polityka mózg xD przez prawie dekadę nie rozmontowali demokracji ale w następnej to już na pewno by to zrobili xD i to jeszcze będąc w dodatku na smyczy wujka sama xD
  • Odpowiedz
@Tokko: no jak Ciebie nie przekonuje sparaliżowanie kluczowych instytucji jak Trybunał Konstytucyjny, próby odebrania koncesji TVN, karne wysyłanie niepokornych prokuratorów na drugi koniec Polski czy wykupienie lokalnych gazet by pisały 'prawdę' dyktowaną przez Kurskiego na kolanie - to spoko. Demokracja umiera po cichu, krok po kroku, takimi Witkowymi reasumpcjami czy nielegalnymi Izbami Dyscyplinarnymi, która była formą nacisków na sędziów. O ustawach gwarantujących bezkarność to nawet nie wspomnę, to dopiero był ewenement
  • Odpowiedz
@music_has_the_right_to_children:

Poczytaj czym jest trójpodział władzy to zrozumiesz dlaczego PiS mimo, że bardzo chciał go zlikwidować - zdołał tylko poważnie go naruszyć.


Tak długi wywód tylko po to by w ostatnim zdaniu tylko potwierdzić to co ja napisałem. PiS choćby bił w to aż by się zesrał to i tak nie dałby rady nu poważnie zaszkodzić. A przedstawienia KODu i podobnych klaunów to od pozbawienia pisu władzy ludzi jedynie odciągali czego
  • Odpowiedz
@jakismadrynickpolacinsku: Ja miałem takie wrażenie w 2015. Dla mnie i dla wielu innych ludzi którzy mieli odrobinę większe pojęcie o otaczającym ich świecie, wydawało się to mega oczywiste, że PiS to kolejna populistyczna partia jakich było setki w historii i będziesz robić to samo co wszystkie inne populistyczne partie; zwłaszcza, że próbkę tego co nasz czeka już mieliśmy przed 2008. Tymczasem wszyscy dookoła zdawali się być całkowicie ślepi. Serio, czułem się
  • Odpowiedz
@Tokko: ale z ciebie tłuk. Mogłeś już przyznać rację, albo zamilknąć. Ale ty usilnie starasz się ripostować, żeby wyszło na twoje. I wyszedłeś na symetrystę, delikatnie mówiąc. Brawo ty.
  • Odpowiedz