Wpis z mikrobloga

@ibilon: O ile prawdą jest dyktatura jednostki w przypadku Stalina i w pewnym sensie to, że demokracja to swego rodzaju dyktatura większości - to ciężko mi się zgodzić, że Stalinizm był lepszy - raczej Korwin by za długo tam nie pożył...i ogólnie jest to debilne stwierdzenie.
  • Odpowiedz
@maciejkack: Oczywiście. Jak Korwin powiedział - kiedy dyktator jest zły to z jedną osobą można porozmawiać, przemówić do rozsądku, a nawet bardzo łatwo zabić. A jeżeli w demokracji większość jest głupia (a większość zawsze jest głupia) to nie można zrobić nic. Z większością nie można rozmawiać, nie można większości przemówić do rozsądku, a już na pewno nie można zabić większości ludzi w państwie.

Ponadto, istnienie dyktatury zależy od istnienia dyktatora.
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: zazwyczaj jestem wyrozumialy dla jego #!$%@? :>

@ibilon: no rzeczywiscie, ze Stalinem, Hitlerem, czy Mao dalo sie porozmawiac i przemowic do rozsadku.

A jeżeli w demokracji większość jest głupia (bo większość zawsze jest głupia)


Niestety, ale nie. Wiekszosc jest przecietna, poczytaj o rozkladzie Gaussa. Glupich jest tyle samo co madrych, tylko zazwyczaj sa bardziej widoczni.
  • Odpowiedz
no rzeczywiscie, ze Stalinem, Hitlerem, czy Mao dalo sie porozmawiac i przemowic do rozsadku.


@maciejkack: Teoretycznie, tak. Dużo ludzi rozmawiało ze Stalinem, a że nie udało im się przemówić mu do rozsądku to inna sprawa.

Wiekszosc jest
  • Odpowiedz
Statkiem steruje kapitan, nie pasażerowie, bo kapitan umie sterować statkiem. Nawet jeżeli na statku jest więcej ludzi inteligentnych niż idiotów, to nie ma żadnej gwarancji, że ci ludzie wiedzą jak sterować statkiem.


@ibilon: Nie wymyśliłeś sam tego. Tak samo z resztą jak z rzekomo "głupią większością" . Powtarzasz grepsy od Korwina...Stać cię na więcej kreatywności... ;)
  • Odpowiedz
@acor: Szczerze mówiąc nie przypominam sobie, żeby Korwin coś takiego mówił. Nawet jeśli, to po co mam wymyślać na nowo koło? Jeśli coś działa to się tego używa, a nie na siłę zastępuje czymś innym, według lewackiej logiki: nowe zawsze jest lepsze.
  • Odpowiedz
@ibilon: Kapitan umie sterowac statkiem, dyktator bardzo czesto nie ma pojecia jak rzadzic panstwem ani o ekonomii, socjologii, polityce, historii. Zazwyczaj to osoby z zaburzeniami psychicznymi. Ja podziekuje, wole demokracje, gdzie moge jak chce, krytykowac wladze i miec wplyw na jej wybor. Zreszta, jezeli cos jest nam narzucone, to jest to przeciez zle wg JKM, a narzucona wladza przez dyktatora, to juz dobre?
  • Odpowiedz
Niestety, ale nie. Wiekszosc jest przecietna, poczytaj o rozkladzie Gaussa. Glupich jest tyle samo co madrych, tylko zazwyczaj sa bardziej widoczni.


@maciejkack: to zalezy od tematu który rozpatrujemy i gdzie znajduje się granica (przesunięcie w prawo na rozkładzie Gaussa) od której ludzie zaczynają rozumieć pewne procesy (ekonomiczne, itp)
  • Odpowiedz
Ja podziekuje, wole demokracje, gdzie moge jak chce, krytykowac wladze i miec wplyw na jej wybor.


@maciejkack: Czyli chcesz żyć w więzieniu. W więzieniu, zza krat, możesz sobie krytykować kogo chcesz. A gdyby jeszcze można było wybierać naczelnika więzienia to już w ogóle raj. Tylko żryć, żyć, nie umierać.

a narzucona wladza przez dyktatora, to juz
  • Odpowiedz