Wpis z mikrobloga

#rower #szosa do tej pory smarowałem łańcuch oliwką. czy jeśli chcę zacząć używać wosku, muszę w jakiś specjalny sposób ten łańcuch potraktować, nie wiem, jakaś kąpiel w benzynie czy jakieś inne #!$%@??
  • 7
  • Odpowiedz
@Fawek:
Musisz całkowicie odtłuścić! Benzyna OK, ale ekstrakcyjna. W Castoramie jest koncentrat aktywna piana do mycia samochodów. Ja w tym myję łańcuch, ale to trzeba z dala od części aluminiowych trzymać!
No i wosk ma zalety, ale niestety ma też wady.
  • Odpowiedz
@Fawek: tak, bardzo dokładnie wyszejkować łańcuch w benzynie do czysta, także umyć dobrze kasetę i blaty (polecam K2 akra), im lepiej to zrobisz tym lepiej wosk oblepi ogniwa,
potem po dłuższych jazdach wystarczy przejechać szczotką kasetę i łańcuch i kolejna warstwa wosku i tak 2-3 razy,
potem czyścisz wszystko od nowa,
wydaje się dużo roboty, ale tak nie jest i warto
  • Odpowiedz
@i-marszi z tym częstszym to się nie zgodzę a jaki masz? bo ja na finish line co 100km a na wosku oblatuje ok 500 w suchym, aż nie mogłem uwierzyć że tak trzyma. Ja ma pro waxa i polecam mocno. Dla mnie względem smarów na bazie olejów, wosk to upgrade. Bo tu i tam masz kółeczka brudne ale to żadna wada dla mnie.
  • Odpowiedz
@i-marszi No nie wiem czy jest głośniejszy - na momum wosku to na pewno, bo sam mam i co 100km muszę smarować. I też nie wydaje mi się, aby bardziej brudził, a bym rzekł, że jeżdżąc po syfie napęd jest o wiele czystszy
  • Odpowiedz