Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań odnośnie Warszawy. Od ponad 8 lat mieszkam na emigracji, a w Polsce bywam sporadycznie.

Chce się wybrać turystycznie do Warszawy a przylatuje samolotem, wiem ze Warszawa nie jest zbytnio ciekawa ale akurat tak ma być, przylatuje samolotem na Modlin (tak mi pasowały dni i godziny) i mam tutaj kilka pytań.

1. Jak dojechać do miasta z Modlina w miarę tanio i bez przesiadek? Zakładam że wszystko jedzie na dworzec główny.
2. Przylatuje 28 czerwca około 15 (piątek) i wylot mam 3 lipca (środa) o 10:40, gdzie i jak kupić bilety aby móc się poruszać komunikacją po całym mieście?
3. Zakwaterowanie, czy booking.com dobrze ogarnia hotele w Polsce? Mam tam zniżki i wychodzi w miarę tanio, czy może lepiej szukać na innych portalach? Patrzyłem na AirBnB ale tam to głównie prywaciarze, a wolę hotele.
4. Dzielnica, w jakiej dzielnicy najlepiej szukać zakwaterowania by było najbliżej do ciekawych miejsc i jak najmniej jeżdżenia? No i bezpiecznie.
5. Od biedy jakimi aplikacjami ogarniać taxi czy cos jak Uber ale odpowiedniki?

Mile widziane porady co ciekawego można tam zobaczyć poza muzeami z Google i parkami.

W Warszawie nigdy nie byłem a ostatni raz w Polsce w 2019 roku także trochę nie ogarniam.

#warszawa #podrozujzwykopem #podroze #polska #pytanie #pytaniedoeksperta #podrozowanie #transportpubliczny
FeyNiX - Mam kilka pytań odnośnie Warszawy. Od ponad 8 lat  mieszkam na emigracji, a ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@FeyNiX
Bilety kupisz w biletomatach na przystankach lub w punktach obsługi klienta. Od biedy w busie/tranwaju też kupisz. Dzielnica to celowałbym w Wolę/śródmieście. Uberem/boltem normalnie taxi na luzie ogarniesz.
  • Odpowiedz
2. Przylatuje 28 czerwca około 15 (piątek) i wylot mam 3 lipca (środa) o 10:40, gdzie i jak kupić bilety aby móc się poruszać komunikacją po całym mieście?


@FeyNiX: Zainstaluj apkę jakdojadę tak Ci będzie najwygodniej

5. Od biedy jakimi aplikacjami ogarniać taxi czy cos jak Uber ale odpowiedniki?


Uber, Bolt
  • Odpowiedz
@FeyNiX: z modlina to #!$%@? dojazd akurat xD, najpierw trzeba podjechać busem na pociąg, a pociąg dojeżdża na dworzec gdański, więc całkiem git już, bilet możesz kupić w jakimś jakdojade czy pierwszym lepszym automacie z biletami, jak z hotelami to nie wiem, bo mieszkam w warszawie więc o tym nigdy nie myślałem XD, generalnie wszędzie gdzie masz metro będzie git, choć ja bym nie prał prawej strony wisły, jak taxi to
  • Odpowiedz
Od biedy w busie/tranwaju też kupisz


@Gorkel: Nie kupisz
ED: A dobra, bo zrozumiałem, że u kierowcy, ale jednak nie we wszystkich busach są już biletomaty, albo się mylę.
  • Odpowiedz
@FeyNiX:
1. pociągiem (link), autobusem (link), taksówką, uberem
2. w biletomatach, kioskach i w aplikacjach. Poruszanie się komunikacją miejską najłatwiej ogarniesz z jakDojade. Tutaj masz rodzaje biletów - https://www.wtp.waw.pl/ceny-i-rodzaje-biletow/

4. wszędzie jest bezpiecznie, najbliżej będziesz miał wszędzie z centrum

Z innych atrakcji będzie łatwiej jak napiszesz co cię interesuje ¯\(ツ)/¯ z nieoczywistych muzeów to muzeum wódki
  • Odpowiedz
@FeyNiX: najszybciej i najtaniej z modlina to tym modlinbusem. Chyba co pół godziny odjezdza a bilet kosztuje bodajże 50zł. Musisz na stronie rozklad jazdy sobie sprawdzic
  • Odpowiedz
@FeyNiX: widze ze juz modlin bus nie jezdzi. Jak się boisz spóźnienia to chyba najlepiej bedzie w biletomacie kupic bilet na pociag i na luzie sobie pojechac. Biletomat jest na terminalu
a jezeli chodzi o spanie to w sumie najlepiej najblizej metra
  • Odpowiedz
@FeyNiX: do poruszania po mieście możesz jeszcze używać rowerów miejskich. Jak u ciebie też są i obsługuje je Nextbike to najprawdopodobniej możesz to robić na tym samym koncie i aplikacji.
A z atrakcji to w piątki i soboty jeszcze Park Fontann jak lubisz Abbę.
  • Odpowiedz
@FeyNiX:

przylatuje samolotem na Modlin (tak mi pasowały dni i godziny)


Czyli tak było najtaniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z Modlina kupisz bilet w biletomacie albo w aplikacji, np. SkyCash. Może wydaje się to odrobinę skomplikowane, ale w gruncie rzeczy nie jest - autobusem jedzie się na stację Modlin a tam przesiadasz się na ciapąg do Warszawy.

W Warszawie na komunikację też kupisz bilet w apce, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@kishibashi zacznę od tego że dzięki za wyczerpujące informacje, spróbuję dojechać pociągiem do centrum a później najwyżej Uber bo będą godziny szczytu więc kibel w autobusach. Musze pomyśleć co na powrocie bo wczesny wyjazd ale zależy gdzie będzie hotel, znalazłem fajny o nazwie Gromada blisko centrum.

Tak w UK, East Yorkshire także #!$%@? po całości a czasami bywam w Manchester i tam to już w ogóle. Co do lotów to nie najtańsze
  • Odpowiedz
  • 0
@haabero terminalu pociągów? Niżej napisano że trzeba autobusem podjechać. Widziałem że jeszcze flixbus jeździ. Po przyjeździe to tam luz bo mam dużo czasu, gorzej jest z powrotem bo wczesny wylot
  • Odpowiedz
@FeyNiX: ten hotel co sobie upatrzyłeś to lokalizacyjnie jest spoko (rozważ Metropol, jest odrobinę lepiej oceniany, lepiej położony a 100 zł droższy za cały pobyt), pokoje paździerzowate, ale nie to jest najważniejsze. Ocena też spoko, powyżej 8 na bookingu znaczy, że dramatu nie będzie.

W piątek jak przylecisz o 15 to być może zdążysz na pociąg o 16:11*. Ten jedzie na Centralną, a stamtąd jest już tylko 1,3 km do hotelu.
  • Odpowiedz
@FeyNiX: Na lotnisku kupujesz bilet na Koleje Mazowieckie gdzie w ramach tego biletu masz dojazd autobusem do stacji kolejowej w Modlinie i przejazd do Warszawy na Centralny. Pod samo lotnisko kolej nie podjeżdża. Do stacji autobusem jedzie sie jakies 5 minut.
W drugą stronę lepiej kupić flixbusa bo masz pewną godzine przyjazdu.
lepiej rowerem jeździć jak już niż hulajnogami. Jest bardzo dużo ścieżek rowerowych a na pewno taniej cię wyjdzie niz
  • Odpowiedz
  • 0
@kishibashi @haabero dzięki bardzo za wyczerpująca odpowiedź. Nie kasujcie tych komentarzy bo będę jeszcze raz czytał tuż przed wyjazdem. Co do hotelu to wstępnie zrobiłem sobie rezerwację w hotelu Gromada, jest ponad 15k opinii na ponad 8 także spoko i w centrum więc blisko. Patrzyłem na dojazdy uberem to około 110 zł jakbym chciał z lotniska jechać, po przylocie będę kombinował pociągiem bo mam czas, powrót zobaczę bo nie chce się spóźnić
  • Odpowiedz
@FeyNiX: @haabero , flixbus w jego przypadku jest o tyle bez sensu, że musiałby na niego jechać albo na Zachodnią albo na Młociny, a może z Centralnej sobie jechać pociągiem. Tym bardziej że to rano. Gdyby jakimś cudem był problem to z Modlina PKP na lotnisko można za drobne podjechać na lotnisko. Ma dwa pociągi do wyboru, gdzie według rozkładu może być 1,5h przed odlotem albo nieco ponad 2 godziny.

Nie
  • Odpowiedz
@FeyNiX: w sumie to napisz później co widziałeś i co Ci się podobało, bo w sumie to będę musiał podobną wycieczkę odbyć w wakacje. Przyjeżdżają rodzice mojej konkubiny, są z innego kraju, więc Warszawa z pewnością będzie grana.
  • Odpowiedz