Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań odnośnie Warszawy. Od ponad 8 lat mieszkam na emigracji, a w Polsce bywam sporadycznie.

Chce się wybrać turystycznie do Warszawy a przylatuje samolotem, wiem ze Warszawa nie jest zbytnio ciekawa ale akurat tak ma być, przylatuje samolotem na Modlin (tak mi pasowały dni i godziny) i mam tutaj kilka pytań.

1. Jak dojechać do miasta z Modlina w miarę tanio i bez przesiadek? Zakładam że wszystko jedzie na dworzec główny.
2. Przylatuje 28 czerwca około 15 (piątek) i wylot mam 3 lipca (środa) o 10:40, gdzie i jak kupić bilety aby móc się poruszać komunikacją po całym mieście?
3. Zakwaterowanie, czy booking.com dobrze ogarnia hotele w Polsce? Mam tam zniżki i wychodzi w miarę tanio, czy może lepiej szukać na innych portalach? Patrzyłem na AirBnB ale tam to głównie prywaciarze, a wolę hotele.
4. Dzielnica, w jakiej dzielnicy najlepiej szukać zakwaterowania by było najbliżej do ciekawych miejsc i jak najmniej jeżdżenia? No i bezpiecznie.
5. Od biedy jakimi aplikacjami ogarniać taxi czy cos jak Uber ale odpowiedniki?

Mile widziane porady co ciekawego można tam zobaczyć poza muzeami z Google i parkami.

W Warszawie nigdy nie byłem a ostatni raz w Polsce w 2019 roku także trochę nie ogarniam.

#warszawa #podrozujzwykopem #podroze #polska #pytanie #pytaniedoeksperta #podrozowanie #transportpubliczny
FeyNiX - Mam kilka pytań odnośnie Warszawy. Od ponad 8 lat  mieszkam na emigracji, a ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@kishibashi dam znać ;) odnośnie hoteli to trochę po świecie podróżowałem i wiem że na cenę wpływają trzy czynniki czyli lokalizacja - termin - dodatki typu jedzenie. Ja jadę koniec czerwca początek lipca czyli terminy ekstremalnie drogie. Na jedzenie nie patrzę bo zawsze można zjeść coś na mieście albo zamówić poza tym jedzenie jest w hotelach z reguły kiepskie i wcześnie rano a ja często przesypiam poranek a po pierwszej nocy pewnie
  • Odpowiedz
@FeyNiX: a na czym nas nie jebią ostatnio ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale cena za flixa to z reguły 29 zł, cena za pociąg 23 zł. To też dość specyficzna trasa, na długich jest raczej taniej, ale to też już nie to samo co kiedyś. Mam wrażenie, że flixbus ma już monopol na przewozy międzymiastowe.

No i tak, okres nie jest najlepszy, ale ogólnie rzecz biorąc ta
  • Odpowiedz