Wpis z mikrobloga

#cpk #polska #sejm #gospodarka

Zbieramy podpisy za obywatelskim projektem ustawy zoobowiązującej Rząd do budowy CPK i KDP, oraz prostestujemy celem zwrócenia uwagi Posłów i ludzi na kwestię CPK.

Pod projektem podpisali się nam już posłowie z Lewicy, Razem, Korony Polskiej, Nowej Nadziei, Ruchu Narodowego, PiSu i Suwerennej Polski - ogólnie od sasa do lasa - bo przekaz jest prosty - chcemy wyciągnąć strategicznie ważne dla Polski projekty poza tą ciągłą wojennkę plemienno - polityczną.

Projekt ustawy

Gdybyście chcieli wpaść, wesprzeć, to zapraszam - 8:00 do 9:00 - w sam raz przed pracą czy zajęciami! Nic tak dobrze nie rozpoczyna dnia, jak proteścik w słusznej sprawie

Opis akcji na TT
adikkkkkk - #cpk #polska #sejm #gospodarka

Zbieramy podpisy za obywatelskim projekte...

źródło: GOKzd70XsAABvhq

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • 76
Pod projektem podpisali się nam już posłowie z Lewicy, Razem, Korony Polskiej, Nowej Nadziei, Ruchu Narodowego, PiSu i Suwerennej Polski - ogólnie od sasa do lasa - bo przekaz jest prosty - chcemy wyciągnąć strategicznie ważne dla Polski projekty poza tą ciągłą wojennkę plemienno - polityczną.


@adikkkkkk: Korona Polska, Nowa Nadzieja i Ruch Narodowy xD Czyli te same partie które jeszcze z PiS budowe CPK krytykowały?
  • Odpowiedz
Korony Polskiej


@adikkkkkk: Grzegorz Braun też? Nie wiedziałem, że mu się odwidziało i jednak popiera budowę bunkru dla żydów mających doglądać operacji Most II i przejąć nadzór nad Polską.
  • Odpowiedz
  • 0
@Szab: Lewica też krytykowała, a tu proszę, podpisy są - ogólnie nieważne czy byli przeciw, czy cokolwiek - ważne, że pod wpływem argumentow/ludzi zmieniaja zdanie w sprawie CPK
  • Odpowiedz
  • 3
@Bujak:

Październik 2023. Stan realizacji CPK:

👉 wydana decyzja środowiskowa
👉 zatwierdzony Plan Generalny
👉 wydana promesa zezwolenia na założenie lotniska przez ULC
👉 projekt koncepcyjny terminala pasażerskiego, dworca kolejowego i węzła przesiadkowego ( owoc pracy ponad 300 projektantów, inżynierów i ekspertów)
👉 finalizacja prac nad projektem budowlanym
👉 otwarte oferty na projektowanie obiektów towarzyszących, w tym na wieżę kontroli ruchu lotniczego
👉 wykupy nieruchomości w ramach Programu Dobrowolnych Nabyć (zgłosił
  • Odpowiedz
  • 2
@HrabiaTruposz: XD no tak, Skalik też, Wilk Ryszard również - w ogóle wszyscy, co za CPK to w PiSie - a na poważnie to mogą być projekty, które będą poza tą ciągłą wojną plemienną bezsensowną - o to stoję i o to walcze
  • Odpowiedz
@adikkkkkk: Ja nie mówię tutaj o CPK, tylko o jej ogólnej aktywności - chociaż to że stoi rozpromieniona ramię w ramię z pisowcem Horałą, co przez 8 lat tak genialnie CPK "budował", też jest dość wymowne ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@adikkkkkk: Jak rozumiem ciocie Matysiak tak bym się brzydził jakby stał koło mnie ten pasożyt Horała, który zrobił sobie z CPK własny folwark. Wystarczy tu sobie przypomnieć słynne pikniki. Plus, bodajże w styczniu pieniądze z CPK poszły na odbudowę jakieś katedry, więc to pokazuje jak bardzo PiS skompromitował samą idee CPK. Żeby nie było, jestem zwolennikiem CPK i uważam, że jakby rząd to uwalił to sporo straci, ale nie jestem zwolennikiem
  • Odpowiedz
@adikkkkkk
Polecam się zapoznać z tym wpisem, gdzie OP kwestionuje oddolność tego stowarzyszenia

https://wykop.pl/wpis/76321227/kim-jest-maciej-wilk-umiarkowanie-ciekawy-wpis-ale

“Jeden argument jeszcze mało znaczy. Tak samo jak to, że Wilk jest naczelnym propagatorem CPK - no może być taki zbieg okoliczności. Ale jest coś jeszcze. Kilkanaście dni temu Wilk założył stowarzyszenie "Tak dla CPK", a w jego skład weszła większość członków zarządu CPK oraz Patryk Wild - brat pisowskiego ministra, podobno jednostronny autor tras kolejowych dla CPK.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hieronim_Berelek: no ja wiem, że to niemożliwe, niesamowite wręcz - ale da sie widzieć w PiSie, Platformie, Lewicy, Konfie i innych partiach widzieć złe rzeczy i dobre rzeczy :D

Jak poszukasz to znajdziesz tweety gdzie krytykuje każda z partii, a i takie, gdzie chwalę każdą z partii - bo uwaga, można żyć poza schematem PIS/PO zawsze złe/zawsze dobre
  • Odpowiedz
  • 0
@HrabiaTruposz: No tu był horała, a np 3 dnia była Matysiak - natomiast Bosak ostatnio mówił, że tez przyjdzie i uwaga, zrobię sobie zdjęcie z Bosakiem - a jak jakis polityk PO przyjdzie - to hokus pokus, też sobie zrobimy foto wspólne
  • Odpowiedz