Wpis z mikrobloga

@Szinako

Oczywiście fajnie by było gdyby za murem na naszej stronie były automatyczne wieżyczki strażnice strzelające do wykrytych celów, oczywiście z systemami rozpoznającymi jelonki i inne takie, żeby nie oberwały przypadkowo. Granica rzecz święta, nielegalne przekroczenie=śmierć.


Fajne urojenia niczym fantazje kogoś kto przedawkował dystopijne kino sf xd
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: To nie urojenia, tak to w dzisiejszych czasach powinno wyglądać, mimo że wiem, że tak nie będzie. W ramach ugody może być zdalnie sterowany karabin maszynowy sterowany przez operatorów z innego miejsca. Po wykryciu ruchu operator dostaje powiadomienie i obejmuje kontrole nad karabinem, po stwierdzeniu nielegalnego przekroczenia faszeruje delikwenta ołowiem.
  • Odpowiedz
jaki kształt? Czym byś to wypełnił?


@Misiopysioo: trójkąt jest bardziej wytrzymały na zginanie niż prostokąt. A jakby jeszcze połączyli to w romb z dwóch trójkątów. Jeszcze zalać betonem z kamyczkami. Wtedy masz jak ściskanie pełnej butelki wody a pustej.
  • Odpowiedz
@Szinako

To nie urojenia, tak to w dzisiejszych czasach powinno wyglądać, mimo że wiem, że tak nie będzie. W ramach ugody może być zdalnie sterowany karabin maszynowy sterowany przez operatorów z innego miejsca. Po wykryciu ruchu operator dostaje powiadomienie i obejmuje kontrole nad karabinem, po stwierdzeniu nielegalnego przekroczenia faszeruje delikwenta ołowiem.


Grubo XDDDD

Kto będzie w tej sytuacji odpowiadał za ewentualne błędy systemu czy błędną identyfikację celu?
  • Odpowiedz
@Alcoholic_Desacrator: W wersji drugiej przecież zaznaczyłem, że operator obsługuje sprzęt ( ͡° ͜ʖ ͡°). Identyfikacja celu polegałaby tylko i wyłącznie na stwierdzeniu tego czy dana osoba nielegalnie przekroczyła granice.
  • Odpowiedz
@sradam: mur jest źle zaprojektowany. Powinien być zrobiony w inny sposób. Możnaby chociażby zrobić lita ścianę z dużym wychyleniem w drugą stronę żeby ni mogli użyć liny do przejścia. Moim zdaniem zrobiono to po łebkach i przez to oni dalej mają możliwość przejścia granicy.
  • Odpowiedz
@Szinako ok, czyli operator jest w tym momencie odpowiedzialny za zabicie potencjalnie niewinnej osoby - super fucha ( ͡º ͜ʖ͡º).

W jaki sposób miałaby przebiegać weryfikacja legalności przekroczenia granicy? Rozumiem że polski obywatel który z jakiegoś powodu zabłądził po drugiej stronie muru też z automatu dostanie kulkę? Co z uchodźcami wojennymi i politycznymi chociażby w przypadku potencjalnej agresji Rosji w celu zaanektowania Białorusi?
  • Odpowiedz
W jaki sposób miałaby przebiegać weryfikacja legalności przekroczenia granicy? Rozumiem że polski obywatel który z jakiegoś powodu zabłądził po drugiej stronie muru też z automatu dostanie kulkę?


@Alcoholic_Desacrator: Ty czytasz co piszesz? Jak zabłądzi, w sensie, że sobie przejdzie przez wysoki mur w jednym miejscu, a w innym wróci? To za swoją głupotę dostanie kulkę i tyle.

czyli operator jest w tym momencie odpowiedzialny za zabicie potencjalnie niewinnej
  • Odpowiedz
@sradam: ten mur to miś na miarę naszych możliwości, może i drogi i gówno zatrzymuje za to błaszczak mógł sobie porobić zdjęcia jak dzielnie walczył ( ͡° ͜ʖ ͡°)

od mundurowych z okolic Zgorzelca wiem, że mur niczego nie zmienił
  • Odpowiedz
Mogli ustawić automatyczne ckmy jak proponuje wykopowy mędrzec powyżej i pora na CSa. Po co komu jakaś tam straż graniczna - lepiej #!$%@?ć profilaktycznie do wszystkiego co się rusza xd


@Alcoholic_Desacrator: A no tak, przecież mamy nieskończone ilości strażników granicznych. Co tam 400 kilometrów granicy, zatrudnimy dodatkowych kilkadziesiąt tysięcy strażników, którzy będą mogli czuwać 24/7. Nie ma innego wyjścia jak czujniki, kamery i posterunki rozmieszczone co ileś tam kilometrów, żeby
  • Odpowiedz
mur jest źle zaprojektowany. Powinien być zrobiony w inny sposób. Możnaby chociażby zrobić lita ścianę z dużym wychyleniem w drugą stronę żeby ni mogli użyć liny do przejścia.


@pikus88: Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety

Lita ściana z kolei nie pozwala widzieć co się dzieje po drugiej stronie.
W połączeniu z pochyleniem na stronę białoruską znakomicie ułatwiłoby to użycie zwykłej drabiny (w dół
  • Odpowiedz
dobrze, już nie podniecaj się tak, bo ci pierdząca żyłka pęknie z wrażenia xd. Za dużo filmów się naoglądałeś a rzeczywistość jest trochę bardziej złożona.


@Alcoholic_Desacrator: Ja się niczym nie podniecam. Po prostu nie mam złudzeń co do tego co robi Rosja i Białoruś przeciwko nam. Jak będziemy słabi tak jak osoby twojego pokroju proponują, to się to NIGDY nie skończy. Nachodźców będzie więcej i więcej. I będziemy się w
  • Odpowiedz