Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek: może nie powinienem pisać to pod takim wpisem xd Dwa lata po wazetkomii. Żadnych komplikacji. Zabieg 15-20 minut. Jeden dzień odpoczynku w domu i tydzień bez przemęczania się i tyle.
Nigdy nie żałowałem nawet przez sekundę.
  • Odpowiedz
@Nofuck: @jbc_putina ja #!$%@?, niby co jest w tym złego że ludzie nie chcą robić dzieci xD Jak sobie chcecie to śmiało, ale brak tej chęci to też nic złego


@Parchin po pierwsze, sporo w tym złego, ale problem jest inny: kwestia chęci posiadania dzieci – zwłaszcza wśród kobiet – jest w znacznym stopniu regulowana hormonami, ale też innymi czynnikami. Krótko mówiąc: "instynkt macierzyński" może włączyć się znienacka i nagle stać
  • Odpowiedz
@leeaxe: no tak, bo wcale w internecie nie ma od kilku lat wielkiego hejtu na rodziny z dziećmi: "patrz ma czwórkę dziecie, ale patologia", "tylko wsiury się rozmnażają", ":my nie mamy dzieci, nie mamy problemu, wakacje 2 razy w roku, kariera, słodki piesek". Nie mówię że każdy powinien mieć dzieci ale od pewnego czasu obserwuję właśnie taki wielki hejt w stronę rodzin. A za kilkanaście/kilkadziesiąt lat wszyscy obudzimy się w czarnej
  • Odpowiedz
, która w wieku 27 lat oficjalnie dziecka nie chciała


@camelinthejungle:

Mam wielu znajomych, którzy byli w takiej sytuacji. Żony zapierały się, że nie chcą dzieci, a dzisiaj mają parki.

To ciekawe, że instynkt (bo co innego?) wygrywa ostatecznie z modą i propagandą bezdzietności.

Oczywiste jest też, że osoby, które się wysterylizują, nigdy nie przyznają się do tego, że żałują. Tak samo z dzieciatymi.
  • Odpowiedz
  • 11
@Mega_Smieszek @Smonk_Da_Wead @Nofuck @Wolf1986: Tak, tak, ludzie podejmują świadome decyzje a wy się zesrywacie, jakby co najmniej na wasze życia to wpływ miało czy komukolwiek szkodziło.

Normalna osoba stwierdziłaby, że ok, ich wybór i olało temat, ale jak zwykle pod czymś neutralnym musi się robić burza, bo nie potraficie zaakceptować kogoś, kto podejmuje inne wybory niż wy byście podjęli.
  • Odpowiedz
ja #!$%@?, niby co jest w tym złego że ludzie nie chcą robić dzieci xD Jak sobie chcecie to śmiało, ale brak tej chęci to też nic złego


@Parchin: Chcą żeby ktoś #!$%@?ł na ich emeryturę i wynajmował od nich mieszkanie

nie znam nikogo, kto żałowałby posiadania dziecka


@camelinthejungle: Są w necie miejsca gdzie ludzie o tym anonimowo rozmawiają jest np grupa "żałuję rodzicielstwa" na fb. Publicznie wprost nikt tego
  • Odpowiedz
  • 0
@MamByleJakiNick W wieku 26 lat jest się zaraz świeżo po studiach i tak na prawdę dopiero się zaczyna zarabiać na siebie. Człowiek potrzebuje kilka lat dla siebie.
Problem się pojawia u kobiet, kiedy lata przed trzydziestką są optymalne na macierzyństwo. Faceci mają trochę więcej czasu dla siebie.
  • Odpowiedz