Wpis z mikrobloga

#gielda
Komentarz do spraw bieżących

Nic się nie dzieje, więcej tego samego.
Impuls reflacyjny cały czas silny, rynek pracy cały czas mocny
Rentowności po krótkich wzrostach (spadkach %) oddały wszystko na dniach

Dopóki coś nie zacznie się psuć to nie ma zagrożeń dla rynków akcyjnych
Nie trzeba być pierwszym, jak coś się zmieni to nie z dnia na dzień

Pozostaje long koszyk idiosynkratycznych spółek i jedyny short to Tesla na 15%, czyli dużo jak na tak zmienny pojedynczy stok i do tego matka wszystkich meme stoków

Na rentownosciach pozycje mam pod wodą ale stabilnie od dłuższego czasu. Czekam obserwuję
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@IkdapS_ #!$%@? tam shortuje
Wymyślił se #!$%@? chochoła

Mam często jakieś pozycje short ale to nigdy nie są większe pozycje niż 100% brutto a netto rzadko kiedy więcej niż 30%
Puszczę, wejdzie albo nie wejdzie, częściej ostatnio oczywiście nie wchodzi, ale przecież nie trzymam tego jako sell and hold lol
  • Odpowiedz
@151346136: przecież kazales czekać aż napiszesz kiedy Long i pisałeś ze to nie moment. To pamiętam. Kiedy zmieniłeś nastawienie i stales się netto long?
Mógłbyś wymienić swoje wszystkie nieudane trejdy Z ostatnich 18 miesięcy?
Nie będzie tego dużo prawda? to powinno ci zająć mniej czasu niż tworzenie tego wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Panicz888 myliłem się, szczerze myślałem że rynek będzie spadał do ~3300 jak było każdy widzi.
Pisałem jakie czynniki wpłynęły na to że stało się inaczej niż myślałem. Ale wiadomo że po fakcie to kazdy madry

Stratnych pozycji będzie mnóstwo
Miejsca na serwerach wykopu nie starczy
Ale nie hodluje strat, także jest dużo, ale
  • Odpowiedz
@151346136:
Czemu dalej tłuczesz głową w mur i próbujesz shortować teslę? Zgaduje, że ten post o końcu shortowania to pewnie #!$%@? po skoku 6% po kolejnym gówno newsie. Takich gówno newsów może być po 3 każdego miesiąca, po co sobie tym zawracać głowę? Imo dopóki inwestorzy będą wierzyć elonowi nie ma sensu dotykać tesli chyba że putami z expiry 6m+. Dziwi mnie że nie piszesz nic o Apple. Pompka po
  • Odpowiedz
  • 0
@gbnhjm przypomnę że Tesla spadła od 400 do 100, później wzrosła do 290 i znowu spadła do 140 i teraz jest na 175
Co jest złego w szorowaniu tego papieru?
Duża zmienność ale spada, trend spadkowy

#!$%@? po +6% po gówno newsie ale nie zamknąłem, na ten papier trzeba mieć szersze stopy
  • Odpowiedz
@widmo82: no ja to swoje największe wtopy to tu wrzucilem screeny.
A ty to tu chyba tylko robisz kampanię polityczna bo nie kojarzę Ciebie z naganiania na cokolwiek z rynkow ani jakiejkolwiek realnej pozycji na giełdzie i dlatego mam Cię na czarnej bo jesteś nudny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@151346136:
Co do Tesli ja po prostu uważam że Elon jest dalej "zbyt silny" na zabawe w shorty. Mówiąc o sile mam na myśli jego image innowatora/wizjonera. Fundamentalnie masz absolutnie rację ale zobaczymy, w grę może wchodzić nawet negative eps więc może tym razem już sie nie wykłamie. Pompa na applu jest dla mnie dziwniejsza od Tesli, tam przecież nikt nie kłamał a stock dalej wesoło rósł. Btw "Dopóki coś
  • Odpowiedz
  • 0
@gbnhjm myślę że dopóki nie będzie wyraźnie w danych widać że gospodarka mocno zwalnia, aka hard landing, to nic wielkiego się nie stanie.

175bp cięć było wyceniane w styczniu, niedawno było mniej niż 40bp i akcyjny #!$%@?
Także to co rynek myśli o tym co zrobi Fed ma niskie znaczenie
  • Odpowiedz
@151346136:
Oczywiście to tylko moja teoria i zawsze można po prostu stwierdzić "małpy kupują", ale zakładając że obecne wyceny mają jakiekolwiek logiczne uzasadnienie to nie widzę innej opcji jak oczekiwanie rynku na powtórkę z 2020 czyli turbo druk -> inflacja -> kto nie kupił wcześniej to frajer. Sp500 P/E ttm to 27.50 czyli wszystkie stocki powinny robić chociaż te 10% y/y. Bez dużej inflacji to jest po prostu niemożliwe.
  • Odpowiedz
  • 0
@gbnhjm

Rynek jest zajebiście drogi, zgadzam się, i ja tego w tych cenach nie kupuje, ale szortowac też nie będą. No może poza taktycznymi zagraniami

Bardzo wysokie wskaźniki wyceny to nie jest sygnał sprzedaży. Rynek może pozostawać nieracjonalny... Każdy zna te powiedzenie
  • Odpowiedz
@151346136 co z tom teslom somsiedzie, bo brałeś chyba po 165, a spadać nie chce. W sumiem romsnońć też nie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jensen chwalił, że Tesla jest daleko przed wszystkimi jeżeli chodzi o autonomię. Inventory na modelu Y spada. Szkoda, że nie na modelu 3. Nowa fabryka megapackow będzie produkować w 1kw2025. No i mam przeczucie, że jeszcze w tym roku zobaczymy odświeżony model Y,
  • Odpowiedz